Maltepe Escort

2 Aylık Bebek Gelişimi

Bebek gelişimi konusunu ay ay bebek gelişimi şeklinde sizlere anlatmaya devam ediyoruz. Bugünkü ele alacağımız konu 2 aylık bebek gelişimi konusudur. Bebeğiniz 2. ayında ne gibi bir gelişim gösterir. 1 aylık bebek gelişiminin ardından bu ay ne gibi yenilikler yaşayacaksınız. Aylık bebek gelişiminde bu ayın önemi ne. Bu gelişim tablosuna göre siz de anne olarak ne gibi bir yol izlemelisiniz bu yazımızda sizlere rehber olma adına anlatacağız. Şimdiden keyifli okumalar…

Bebek Gelişiminde 2. Ay

Bebeğiniz siz farkedemiyor olsanız da hızlı bir gelişme döneminde. Öyle ki, 1. ayını geride bırakıp 2. ayına girdi bile. Bu dönemde hem beslenmesine dikkat etmeli, hem de özenli bir bakım üstlenmelisiniz. Peki, bebek bu ay sonunda kadar hangi gelişime bağlı hareketleri yapmalı maddeleyelim.

  • Bu ay sonuna kadar bebeğiniz yüz üstü yatırıldığında kafasını 45 derece açıyla kaldırma yeteneğini kazanmaktadır.
  • Küçük bebeğinizi dik oturtmaya çalıştığınızda artık kafasını dik bir şekilde tutabilecektir.
  • Yine bebeğinizi karnının üzerine yüzüstü yatırdığınızda ellerinden destek alarak kendini yukarı kaldırabilir ve ayrıca yerde yuvarlanma hareketini de çok rahatlıkla yapabilir.
  • Bu ay boyunca bebeğinizin nesnelere dikkati artacaktır. Öyle ki, ilgisini çeken herhangi bir nesne olduğunda ona uzanabilmekte ya da parmaklarına bir nesne dokundurulduğunda onu kavrayabilmektedir.
  • Bebeğiniz 2. ayında konuşmanın temellerini de atarak agu gibi kelimeleri söylemeye başlayacaktır.
  • Bunlara ek olarak kendiliğinden iki elini birleştirme yetisini kazanan bebek, yüzünüze bakarak gülümser ve istediğinde kendiliğinde sevinç çığlıkları atabilir konuma gelmektedir.

Sıraladığımız bu gelişimsel faaliyetler doktor kontrolleri sırasında da dikkate alınmaktadır. Sözü edilen gelişme tablosundaki hareketin birini dahi yapamayn bir bebek ise hemen takibe alınmakta, gelişim bozukluğunun psikolojik ya da fizyolojik temelleri aranmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.