Maltepe Escort

4 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinizin bu ay ne kadar büyüdüğünün artık farkına varır hale geldiniz. Çünkü gerçekten bebeğiniz büyüdü ve gelişmesinin ilk hassas dönemlerini geride bıraktı. Çocuk gelişiminin ilk evreleri olan aylık bebek gelişimi yavaş yavaş bu dönemde rayına oturuyor. Bebeğiniz adeta yeni bir birey olduğunu bu dönemde hissetirecek ve sizden yani annesinden bağımsız bir birey olduğunun sinyallerini de yine bu dönemde verecek. Ay ay bebek gelişimi yazı dizimizin 4 aylık bebek gelişimi başlıklı konusuyla karşınızdayız.

Bebek Gelişiminde 4. Ay

Gelişimini yavaş yavaş tamamlayan bu ayda neler başarıyor olacak birlikte inceleyelim. Aşağıda maddeler halinde verdiğimiz hareketlerin bir ya da birkaçını bebeğiniz 4 aylık olmasına rağmen hala yapamıyorsa gelişme problemi olup olmadığını anlamak, varsa da önlem almak için bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

  • Karnının üzerine koyduğunuzda bebeğiniz ilk aylarda önce başını kaldırmaya, sonra başını kadırmış şekilde bir müddet tutmaya başlamıştı. Bu ay aynı şekilde karnı üzerinde duran bebeğinizin başını 90 derecelik bir açıyla kaldırdığını göreceksiniz.
  • Bebeğiniz gerek kendi kendine gerekse etraftan gelen seslere tepki olarak gülebiliyordu. 4 aylık olduğunda bebeğinizden gelecek kahkahalara hazırlıklı olun. Ayrıca bu dönemde miniğiniz neşeli çığlıklar da atabilir.
  • Bu dönemde destekli oturan minik bebek kendini otururken dik tutmaya başlamaktadır.
  • Dik bir şekilde kollarından tuttuğunuz bebeğiniz bu durumdayken başını dik tutmanın yanında bacaklarına ağırlık vermeyi de öğrenmiştir.
  • Seslere tepkide bir adım daha ilerleyen yavrunuz artık sesin geldiği yöne dönmeye başlayacatır.
  • Nesnelere dikkat edecek hatta üzüm kadar küçük nesneleri dahi takip edecek kadar nesnelerin farkına varacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.