Maltepe Escort

40 Yaşından Sonra Hamile Kalınabilir mi?

40 yaşından sonra herhangi bir tedaviye ihtiyaç duymadan hamile kalabilirsiniz, ancak 40’lı yaşlarda doğum sorunlarıyla karşılaşma oranı oldukça yüksektir.

40-44 yaş aralığındaki kadınların %29’u üreme sorunları yaşarlar. Bu oran 20’li yaşların başındaki kadınlarda %7,30ların başlarındaki kadınlarda %15 civarındadır. 40’lı yaşlara geçildiğinde istediğiniz herhangi bir ay, diğer anlatımıyla her ay hamile kalma imkanı olmayabilir. 30’lu yaşlarda her ayın hamilelik için uygun olma oranı %20 civarındadır. Bu oran 40’lı yaşlara gelindiğinde %5’lere kadar düşer. Bu hamile kalma süresinin uzayacağı anlamına gelir.

Düşük Yapma Riski 40 Yaşından Sonra Daha Fazladır

40 yaşından sonra hamile kalmak isteyen kadınları zorlayan diğer bir durum ise düşük yapma ihtimalinin yükselmiş olmasıdır. 40-44 yaşındaki kadınların hamileliklerinin yaklaşık %34’ü düşükle sonlanmaktadır. 45 yaş sonrasında ise bu oran epeyce artmaktadır, %53 oranında düşükle sonlanan hamilelik yaşanmaktadır.

İyi tarafından bakmak isterseniz, %34’lük bir oranda hamilelikler düşükle sonlanırken, kalan %66’lık kısım, normal seyreden bir hamilelik anlamına gelir. Bu istatistikler elbette bilgi verici niteliktedir. 40 yaşından sonra bebek sahibi olmaya karar verdiğinizde, hamileliğinizin sağlıklı devam etmesi için ve bebeğinizin sağlıklı olarak dünyaya gelmesi için daha dikkatli ve bilinçli olmanız gerekir.

geç yaşta hamilelik

40’lı Yaşlarda Ne Zaman Yardıma İhtiyacınız Olur

40’lı yaşlarda doğurganlıkla ilgili sorunlar daha sık yaşandığı ve her geçen yıl çocuk sahibi olma şansınız azaldığı için, hamile kalmaya karar verip güçlük çektiğinizi farkeder etmez uzman yardımı talep etmelisiniz. 6 aylık bir gözlem süresi, tedaviye ihtiyaç duyulup duyulmadığı ile ilgili gözlem için, 40’lı yaşlarda yeterli bir süredir.

Doktorunuz kan ve hormon testlerini uygulayarak, hamileliğin gerçekleşmeme nedeniyle ilgili size daha net bilgiler verebilecektir.

Doğurganlık Tedavilerinin Başarı Oranı 40’lı Yaşlarda Daha Düşük

Hamile kalamadığınızı fark eder etmez doktora gitmeniz, 40’lı yaşlarda hamile kalmak için uygulanan tedavilerin başarı oranının daha düşük olmasından dolayı gerekli.  Mesela İntrauterin tedavisinin başarı oranı 40lı yaşlarındaki kadınlar için %5 gibi düşük bir oran. Tüp bebek yöntemi ise %15’lik başarı oranıyla daha başarılı bir tedavi yöntemi olarak kabul ediliyor. Diğer bir önemli detay ise, bu başarı oranlarının 40’lı yaşların başından, sonuna kadar azalıyor olması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.