Maltepe Escort

5 Grupta Bebeğiniz İçin Alınması Gerekenler Listesi

Yeni bebek sahibi olanların ya da bebek bekleyip de doğuma az kalmış olanların en büyük telaşlarından bir tanesi de bebeğiniz için ne almanız gerektiğidir. Bebeğinin hiçbir eksiği olmamasını isteyen anne babalar almaları gerekenler konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için bebeğinizin 1 yaşına kadar sürekli kullanacağı eşyaları 5 ana grup altında toplayarak sizlere sunmaya çalıştık. Alışverişlerinizde yardımcı olması dileğiyle. İşte o 5 grupta bebeğiniz için alınması gerekenler listesi;

genel-bebek-bakim-urunleri

genel-bebek-bakim-urunleri

Genel Bebek Bakımı İçin Gerekenler: Bebeğinizin bakımı için gerekli bebek bezi, tırnak makası, bebek alt değiştirme pedi, temizleme havluları, ağız ve popo temizlemek için ayrı ayrı ıslak mendil formunda havlular, tırnak bakımı için gerekli tırnak makası seti, göbek bağı bandı, termometre, saç bakımı için tarak ve fırça, temizleme pamuğu, kulak çubuğu, pişik kremi gibi önemli malzemeler bu grup altında toplanmaktadır. Bunlara ek olarak burun aspiratörü, şampuan, bebe yağı, sabun, bebek kremi ve bebek büyotları da alışveriş listesine mutlaka eklenmelidir.

bebek-beslenme-gerecleri

bebek-beslenme-gerecleri

Beslenme İçin Gerekenler: Alışveriş listenizde mutlaka yer alacak olan bu grup besin maddeleri ve bu besin maddelerinin hazırlanması ve bebeğe verilmesinde gerekli gereçler olmak üzere iki farklı ürün grubunu bünyesinde bulundurmaktadır. Besinin hazırlanması ve bebeğe verilmesi için gerekli ürünler çeşitli boyutlarda cam biberonlar, yine çeşitli amaçlar için üretilmiş emzikler, alıştırma bardağı, çatak kaşık bıcak seti, mama tabağı ve kaşığı, mama sandalyesi ve önlük şeklindedir. Öte yandan besin olarak ise hazır mamalar (gerekli olmadıkça vermeyin), ek gıdalar, bisküvi, katı gıdalara geçildikten sonra hazırlanması için çeşitli besin maddeleri alınmalıdır.

bebek-banyo-urunleri

bebek-banyo-urunleri

Banyo İçin Gerekenler: Banyo için alt değiştirme aparatı, küvet, küvet yağı, küvet filesi, bornoz ve havlular, banyo süngeri, banyo termometresi ve yüzebilir oyuncak bu grupta mutlaka alınması gerekenler arasında yer almaktadır.

bebek-kiyafetleri

bebek-kiyafetleri

Bebek Kıyafeti Anlamında Gerekenler: Bebek kıyafetlerinin aylara göre parça parça alınmasını önerebiliriz. Bu nedenle biz sizler için ilk 3 ay boyunca bebeğinizin ihtiyacı olan kıyafetleri ilk etapta listeledik. Pamuklu zıbın, yüm zıbın, hastane çıkışı, pijama, alttan çıtçıtlı body, önlük, çorap, hırka ve yelek, atkı, aklet, önlük, çorap, şapka, bere, yeterli sayıda dış giyim şeklinde ilk etapta alınacaklar özetlenebilmektedir. Bu listeden ilk 3 aylık döneminin denk geldiği mevsime göre seçim yaparak kendi listenizi oluşturabilirsiniz.

bebek-tasima-urunleri

bebek-tasima-urunleri

Taşıma ve Gezme İçin Gerekenler: Bebeğinizin güvenli şekilde taşınması için bu grup altında alınması gerekenlerin öneminden sanırım bahsetmeye gerek yoktur. Kısaca listelemek gerekirse ana kucağı, pusetler, taşıyıcılar, araba ihtiyaçları, hoppala ve salıncak en önemlileridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.