Maltepe Escort

5. Sınıfta Sadece Yabancı Dil Dersleri Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimde yaptığı düzenlemeyle yürürlükte olan 4+4+4 sistemine göre 5. sınıfta olan öğrencilere sadece dil dersleri verilecek. Eğitimde reform olan açıklamayla bakanlık dil projesini hayata geçireceği gibi mevcut beşinci sınıf müfredatını da tamamen yürürlükten kaldırmış olacak.

5. Sınıfta Öğrenciler Dil Öğrenecek

Yapılan düzenlemeyle MEB’in üzerinde çalıştığını açıkladığı dil projesinin geliştirme aşaması tamamlanarak uygulama aşamasına geçilecek. Uygulamada öğrencilere 5. sınıf boyunca sadede dil dersi verilecek. Öğrencilerin seviyeleri de göz önüne alınarak Türkçe ile İngilizce, Türkçe ile Arapça ve Türkçe ile Fransızca dersleri yıl boyunca okutulacak.

ilk-okul-besinci-sinif-dil-programi

ilk-okul-besinci-sinif-dil-programi

Öğrencilere bu dil çiftlerinden birisini seçme hakkı tanınacak mı yoksa müfredatta tümü planlanarak mı öğretilecek henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı. Yabancı dil programının uygulanmaya başlamasıyla birlikte MEB açığı kapatmak adına çok sayıda yabancı dil öğretmeni alacak.

Okul Sayısı Arttırılacak

Sürekli sistem değişikliği yapmakla akıllarda kalan MEB bu kez de ilköğretimde yarım gün uygulamasını kaldırarak tam gün eğitim sistemini başlattı. Bunun dışında yeni uygulama okul öncesi eğitimin de zorunlu olmasının ardından bir de müfredat değişikliğine gidince yetersiz okul sayıları daha da yetersiz hale geldi. Yetersiz okullar için ilk etapta prefabrik okullar yapılıp pilot uygulamalar yapılırken en kısa sürede de yeni okullar inşa edilecek. Bireysel eğitim kapsamında ise sınıf mevcutları 30 kişiye indirilecek. Müfredat konusunda yapılacak bir yenilik de ders sayısının azaltılıp içeriğinin yoğunlaştırılması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.