Maltepe Escort

6 Aylık ve Daha Büyük Bebeklere Verilebilecek İçecekler

Ay ay bebek beslenmesi konusunda içeceklerin yeri de önemlidir. Her yaşta bebeğe elbette ki her içecek verilemez. Bu nedenle bebeklere sudan başka içecekler ek gıdalara geçişle birlikte yani 6 aylık olduktan sonra verilmelidir. 6 aylık ve sonrasında bebeklere hangi içecekler verilmeli yazımızda ayrıntılarını bulabilirsiniz.

SU

Su elbette ki en güzel içeceklerdendir. Bu nedenle ek besinlere geçişle birlikte sıvı ihtiyacı oluşan bebeğinizin bu ihtiyacını ilk etapta suyla karşılamanız en doğrusudur. Bebeğinize vereceğiniz suyun mineral bakımından zengin olmaması, ayrıca mikrop taşımaması gerekmektedir. Bebeklere su vermek için en uygun gereçlerse cam malzemelerdir. Plastik mümkün olduğunca tercih etmemeye, edecekseniz de güneşte bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Ayran

Bir yaşından önce bebeklere inek sütü zararlı olduğundan süt yerine ayran 6 aydan sonra verilebilmektedir. Ancak, bebeğinizin süt alerjisi olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Süt alerjisi olan bebeklere hiçbir süt ürünü kesinlikle verilmemelidir.

bebek-icecekleri

bebek-icecekleri

Meyve Suyu

Meyve suyu ek gıdaların kralıdır desek çok da abartmış olmayız. Ancak bebeğe verilecek meyve suyu kendinizin taze meyvelerden sıkmış olduğunuz meyve suyu olmalıdır. Bebeklere küçük yaşlarda zarar veren meyvelerden uzak durmanız suretiyle biberon veya sulukla dilediğiniz kadar meyve suyu içirebilirsiniz.

Kefir

Her yaştan insan için prebiyotik mucizesi olan kefir bebeklere de gönül rahatlığıyla verilebilir. Bu içecek bağırsak mikroflorasına yarar sağlayarak boşaltımı ve tüm immun sistemi düzeltmektedir. Ancak süt alerjisi olan bebeklere verilmemelidir.

NOT: Bebeğinize asitli ve gazlı içecekleri asla içecek olarak vermeyin. Ayrıca piyasada hazır kutulu olarak satılan meyve suları ne kadar doğal ve organik olduğu iddia edilse bile koruyucular içerir ve bu kimyasal maddeler bebeğinize zarar verir. Asla bebeğe verilmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.