Maltepe Escort

8 Aylık Bebek Gelişimi

Bebek ve çocuk gelişimi konularında aylık gelişim dönemlerini incelemeye ve anne babalara öğretmeye devam ediyoruz. Bu sayede bebeğinizin gelişim dönemine göre davranış sergileyip sergilemediğine bakabilir, olası bir gelişim geriliğinde de hemen doktora başvurulması önerilmektedir. 8 aylık bebeklerin gelişim özelliklerini fiziksel ve sosyal gelişim olarak ikiye ayırarak incelemek çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Fiziksel Gelişim Özellikleri

  • Bu dönemde bebeğiniz artık omurgasını tam anlamıyla dik tutabildiği için yardımsız oturmayı başarabilmektedir. Ayrıca kalkma benzeri hareket olarak kendisini yukarı çekme konusunda da bebek bu dönemde başarılı hareketler yapmaktadır.
  • Hareketli bir döneme giren bebeğiniz kanepelere tırmanma ve küçük yaramazlıklar yapmaya bu dönemde başlar. Keşfetme duygusuyla yapılan bu hareketlerinin kazalara neden olmaması için güvenlik önlemlerinizi arttırmanızı öneriyoruz.
  • Bu dönemde bebeğiniz artık etraftaki nesneleri iyice tanıma yolunda ilerlemektedir. Bu kapsamda oyuncaklarını eliyle tutup evirip çevirmek suretiyle inceler.
bebeklerin-8-aylik-gelisim-ozellikleri

bebeklerin-8-aylik-gelisim-ozellikleri

  • 8 aylık dönemde çoktan yürümeyi öğrenen bebekler olduğu halde daha yürümeye başlamayan bebeklerin sayısı da fazladır. Yürümeyi öğrenme için daha 12 aya kadar süreniz olduğundan bebeği yürüme konusunda desteklemenizi ancak zorlamamanızı öneririz. Çoğu zaman da kendi haline bırakmanın faydalarını göreceğiniz bir gelişim dönemi içinde bebeğiniz.
  • Bu dönemde bebekler basit kelime ve hareketleri de öğrenebilir durumdadır. Bay bay diyerek el sallamayı öğretebilirsiniz mesela

Sosyal Gelişim Özellikleri

Bebeğin oldukça meraklı ve hareketli olduğu bir dönemdir. Her şeyi herkesi merak eder. Hem kişileri hem de oyuncaklarını inceler. Bu incelemeler sonucunda da artık her şeyi tanır. Aile bireylerini tanımakla kalmaz, gördüğünde de mutluluk tepkileri verir. Bu dönemde bebeğinizin en güzel rol modeli siz olursunuz. Bu nedenle de kendinize bebeğinize kötü şeyler öğretmemek adına çeki düzen vermeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.