Maltepe Escort

Ağlayan Bebeği Susturmanın Pratik Yolları

Annelik dünyadaki her şeyden daha zordur. Bu bağlamda bebeğin ağlaması da anne için bir hayli zor bir durumdur. Ancak deneyimli olan annelerin bu konuda bazı önerileri bulunmaktadır. Bu önerilerin bazıları ise öncelikle bir sıkıntısı olup olmadığını anlamaktır. Bu bağlamda altı temiz ya da karnı yok ise gazı da çıkmış ise muhtemelen farklı bir oyun istiyor ve bu konuda da sıkkınlığını gidermek istiyor olabilir. Bu konuda öncelikle dışarı çıkarabilirsiniz. Park ya da oyun yerine gidebilir, çimenler ve kum ile de oynatabilirsiniz. Bu biraz rahatlatacaktır.

Uygun bir zaman değil ise farklı sesler de bebeğinizi rahatlatacaktır. Saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge makinesi gibi farklı ses çıkaran makineleri çalıştırabilirsiniz. Bu da bir hayli rahatlatacak olan öneriler arasında yer almaktadır. Bebeğinizin saçını okşamanız ve onunla zaman geçirmeniz de bir hayli yardımcı olacaktır. Şarkı, ninni de söylemeniz işe yarayabilir. Sakinleştirici olan şarkılar ile şansınızı deneyebilirsiniz. Bu öneri de işe yaramaz ise araba ile gezmeye çıkabilirsiniz. Ayaklarına ya da karnına masaj yapmanız da bir hayli işe yarayacaktır. Bu bebeğinizi sakinleştirecek olan en önemli ve en fazla işe yarayan yöntemdir. Son çare olarak da banyo yaptırabilirsiniz. Bu konuda bebekler daha çok su ile oynamayı sevdiği için yardımcı olacaktır. Komik bir şapka ya da ilgi çekecek olan bir obje ile de bebeğinizi susturmanız mümkün olacaktır.

Genel olarak bakıldığı zaman bebeğiniz ağlıyor ve susmuyor ise muhakkak ki bir sorunu olduğu anlamına gelmez. Bazı bebekler, sıkıldıkları ve ilgi istedikleri için de ağlayabilir. Bu zamanlarda daha fazla oyun oynayabilir ve onunla ilgilenmeyi deneyebilirsiniz. Bütün bunlar işe yaramaz ise doktora da başvurabilirsiniz. Sakinleştirici olarak size bazı öneriler sunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.