Maltepe Escort

Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir ?

Bebeklerin ağlama krizleri çoğu anne için can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu durumda bebeği sakinleştirici yollar aramaktan başka çare kalmayabilir. Bu bağlamda bakılacak olur ise bebeği sakinleştirici bazı yollar mutlaka vardır. Bazı bebekler tuhaf sesler ile sakinleşebilmektedir. Bu sesler genel olarak elektrik süpürgesi ya da saç kurutma makinesi gibi aslında bizim için rahatsız edici nitelikte olan seslerdir. Bu seslerin birini deneyip bebeğinizi gözlemleyerek işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz. Siz de tuhaf sesler çıkararak bebeğinizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu da ilgi dağıtıcı olacağı için susmaya teşvik edecektir. Balkona ya da dışarı çıkarmak da sakinleştirici etkiye yardımcı olabilir. Parka götürebilir ya da balkonda oyun oynatabilirsiniz. Bunun yanı sıra kucağınıza alabilir ve sırtını sıvazlayabilirsiniz.

Masaj da bir bebeği sakinleştirici özelliğe sahiptir. Ayaklarına ya da göbeğine ufak dokunuşlar ile bebeğinizi sakinleştirebilirsiniz. Bütün bunlar işe yaramıyor ise büyük ihtimal ile gaz sancısı çekiyordur. Bu durumda gazını çıkarma işlemlerine başlamalısınız. Karnına hafif bir masaj ve sırtını okşamak gazını rahat bir şekilde çıkarmasını sağlayacaktır. Ancak asıl dikkat edilmesi gereken nokta yemek yedikten sonra çıkarılması gereken gazdır. Bir de bebeği sakinleştiren annelerdir. Annesini görmek ya da annesine sarılan her bebek sakinleşecektir. Sarılıp göz temasında bulunmanız bir hayli sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

Genel olarak bakıldığı zaman her bebeğin mutlaka ağladığını unutmamak gerekir. Böyle durumlarda annelerin de davranışları da bir hayli önem taşımaktadır. Bağırıp çağırmak bebeğinizi oldukça korkutacak ve daha fazla ağlamasına neden olacaktır. Daha çok sakin yaklaşmak gerektiğini unutmamalısınız. Eğer bebeğiniz nedensiz bir şekilde ağlıyor ve bu durum yaklaşık olarak 3 – 4 saat sürüyor ise o halde doktora başvurmanız gerekecektir. Unutulmamalıdır ki bebekler yeni bir ortama girerek büyümeye başlıyor ve bu ortama yani dünyaya alışma süreçleri de vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.