Maltepe Escort

Akıllı Telefonlar Çocuklar İçin Alkolden Zararlı

Teknolojik gelişimin en son ürünü olan akıllı telefonlar ve tabletlerin hayatımızdaki yeri vazgeçilmezler arasında yer alırken, araştırmacılar bu cihazlardan çocukları uzak tutmak için anne ve babaları uyardı. Dışarıda dahi teknolojiden uzak duramayan, her gittiği yerde wi-fi peşinde koşan ebeveynlerin çocuklarını bu illetten nasıl uzak tutacağı ise çok merak ediliyor.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre tablet ve akıllı telefonların çocuklarınızın sağlığına verdiği zararlar alkol ve şekerden kat ve kat fazla. Nasıl ki çocuklarımız için şeker ve alkol bağımlılığı ne kadar tehlikeliyse bu teknolojik cihazlardan da o kadar uzak durulmalıdır. Bağımlılık yapan teknolojik cihazlar hem fiziksel hem de psikolojik yönden çocuk gelişimini etkilemekte ve ciddi problemlere neden olmaktadır.

teknolojinin-cocuklar-uzerindeki-zararlari

teknolojinin-cocuklar-uzerindeki-zararlari

Peki, çocuklar teknolojik cihazlardan nasıl uzak tutulabilir?

Tehlikenin farkına varıldığından beri çocuk psikologları ve gelişim uzmanları çocukların bu teknolojik cihazlardan nasıl uzak tutulacağı konusunda çalışmalar sürdürüyor. Okulda, kreşte aklınıza gelecek tüm eğitim platformlarında tabletlerin kullanılması ve çocukların bu yönde teşvik edilmesi de uzmanların çalışmalarını zorlaştırıyor. Bu nedenle uzmanlar en azından çocuklar üzerindeki etkiyi azaltmak için okul ve ödev yapma dışında çocuklara teknolojik cihazları kullandırmamayı öneriyor. Bunun için çocukları farklı uğraşlara yönlendirebilir, sanat, bilim ve el işleriyle uğraşmayı sağlayabilir ya da doğayla iç içe oyunlar düzenleyerek kötü enerjilerini atmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, çocukların bağımlılığını yok etmek için öncelikle değişime kendinizden başlamanız oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.