Maltepe Escort

Anne Adayları Hamilelik Süresince Cep Telefonlarından Uzak Durmalı

Cep telefonları, mobil cihazlar, tabletler son yıllarda hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldiler. Mobil cihazları artık sadece telefon işleviyle değil, internet üzerinden görüşmelerde, internete erişim için, günü programlamak için, farklı uygulamalar sayesinde hayatımızı kolaylaştırıcı birer araç olarak kullanma oranımız hızla artıyor.

Cep telefonlarının ve sinyal aracılığıyla iletişime olanak sağlayan cihazların, anne adayına ve bebeğe verdiği zararların tam olarak saptanması mümkün olmuyor. Ancak farklı oranlarda ve kişiye göre değişse de inkar edilemez olumsuz etkileri var.

Düzenli cep telefonu kullanılan gebeliklerde, bebekte nörolojik bozukluklar, hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği gözlemleniyor. Kişinin kullanım alışkanlıklarına göre değişen risk faktörüyle birlikte, bebeklerde tespit edilen dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve farklı seviyelerde nörolojik problemlerin oranı %7-8 civarında.

Laboratuvar ortamında, farklı canlılar üzerinde yapılan deneylerde, oluşan kalıcı hasarlar ve beyin fonksiyonlarında bozulmalar ise ciddi anlamda yapısal bozukluklara sebep olarak cep telefonlarından gelen riski işaret ediyor.

Anne Adayları Hamilelik Süresince Cep Telefonunu Nasıl Kullanmalı?

  • Cep telefonuna ihtiyaç duyulan zamanlar elbette olacaktır, ancak anne adaylarının bu süreleri kısıtlaması ve kontrol etmesi gerekiyor.
  • Telefonu zorunlu olarak kullanması gereken anne adayının, kulaklık kullanarak, telefonu vücuduna temas ettirmeden kullanmaları ciddi manada, etkilenme oranını düşürebilecek bir önlem.
  • Anne adayları uyudukları odada mobil telefon veya herhangi bir elektronik cihazın olmamasına özellikle dikkat etmeliler.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.