Anne Dünyasından Modaya

Anne Dünyasından Modaya
Ekim 10 22:22 2015 Makaleyi Yazdır

hamile-kiyafet-modasi

Anne dünyasında “moda” stilde kavramsal bir çerçeve oluşturur. Annelik dönemi her zaman moda tasarımcılarının da dikkatini çekmiştir. Bildiğiniz üzere rutinleşen yaşamımızda bir yerden başka bir yere giderken giydiğimiz şeylere oldukça özeniriz. Hatta yeri geldiğinde evde dahi kendimizi rahat hissedebilmek adına belli birtakım kıyafet değişikliği yaparız. Bu bizi çalışmalarımıza ya da hayat akışımıza dair daha enerjik yapar. Ancak bahsetmiş olduğumuz bu tür şeyler genellikle “annelik” dönemini kapsamaz. Nitekim anne olan birinin genellikle kıyafet seçimi anne olmayan birine oranla daha sınırlıdır ve bu sınır onu görünmek istediği kişinin dışına itmektedir.

Neyse ki günümüzde anne adayları kıyafet kullanımında geçmişe oranla daha şanslılar. Zira artık annelerin giymek istediği belli birtakım kıyafetlerin her ölçüye uygun olanı yapılmaktadır. Bu da anneleri oldukça memnun etmektedir. Öte yandan bildiğiniz üzere bir kadın için giyim oldukça elzem bir mevzudur.

hamile-elbisesi

İçerisinde yaşadığımız yüzyılda gerek moda dergileri olsun gerek tasarımcılar olsun bu konuda üretim yapan hemen her tasarımcı anneye ve anneliğe dair imgelerin başrolde olduğu bir seçki hazırlamakta. Peki, annelil döneminde kişi ne giymeli? Esasında temel olarak her annnenin merak ettiği husustur bu. Esasında bir anne her zaman kendine yakışanı, içerisinde kendisini güzel hissettiği şeyi giymek ister. Ancak biz burada temel olarak şunun altını çizebiliriz ki gerek materyal gerek form bakımından karmaşadan uzak, yalın bir görüntüsü olan tasarımlar tercih edilmelidir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.