Maltepe Escort

Anne Karnında Hafta Hafta Bebek Gelişimi: Son 20 Hafta

Anne Karnında Hafta Hafta Bebek Gelişimi: Son 20 Hafta

Dünkü yazımızda bebeğin anne karnındaki gelişimi hakkında bilgiler vermeye çalışmıştık. Hamileliğin ilk 20 haftasında bebekte ve annede oluşan değişiklikleri hafta hafta açıklamıştık. Bugün de hamileliğin ikinci yarısında ne gibi değişimler yaşanıyor yazımızda yer vereceğiz. Yazının ilk yarısına erişmek için anne karnında hafta hafta bebek gelişimi: ilk 20 hafta isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

21. Hafta Bebek Gelişimi: Anne karnındaki bebek yirmibirinci haftada boy olarak bir muz kadar uzamaktadır. Ağırlık arttığı için de bu haftalarda anneler varise daha meyilli hale gelmektedir.

22. Hafta Bebek Gelişimi: Bu hafta boyunca bebeğin daha önceki haftalarda oluşmuş olan kaşları ve göz kapakları belirginleşmeye başlamaktadır. Öte yandan yine karnın hacminin büyümesinden dolayı anne de çatlatlar oluşmaya başlamaktadır.

23. Hafta Bebek Gelişimi: Ağırlığı daha iyi taşımak adına annede bu hafta ayak bileklerinin kalınlaşması şeklinde bir değişim yaşanırken, anne karnında bebek gelişimi bebeğin seslere hassasiyeti yönünde gelişmektedir. Bunun sonucu olarak da bebek seslere daha fazla tepki vermektedir.

24. Hafta Bebek Gelişimi: Yirmi dördüncü haftada bebeğinizin ağırlığı yarım kiloya ulaşmakta ve akciğerleri de bu hafta boyunca gelişmektedir.

25. Hafta Bebek Gelişimi: Yirmibeşinci hafta bebeğinizin dış görünüşünün daha da güzelleştiği bir haftadır. Bu haftada bebeğinizin saçları çıkmaya başlamaktadır.

26. Hafta Bebek Gelişimi: Küçük bebeğiniz artık sesleri algılama konusunda bir adım daha öne gidiyor ve yirmi altıncı haftada eşinizle olan konuşmalarınıza dahi kulak misafiri olabiliyor. Anneyi ise bu haftada tansiyon yükselmesi ve bel ağrısı gibi rahatsızlıklar bekliyor.

27. Hafta Bebek Gelişimi: Bebeğin beyin gelişiminin yaşandığı haftadır.

28. Hafta Bebek Gelişimi: Yirmisekizinci haftada bebeğiniz 1 kilo ağırlığa gelecek kadar büyümektedir.

29. Hafta Bebek Gelişimi: Bebeğinizin kafatasının büyüdüğü bu haftada bebek gerekli gelişimi kaydetmek için günde 250 mg kadar kalsiyum depolamaktadır. Ayrıca bu haftada bebeğin hareketleri de fazlalaşıyor.

30. Hafta Bebek Gelişimi: Yaklaşık 38 cm boya ulaşan bebeğin görme duyusu da bu hafta boyunca gelişiyor.

31. Hafta Bebek Gelişimi: Otuz birinci haftada bebek kilo almaya ve tombullaşmaya devam ederken, annede ise göğüslerinden yavaş yavaş süt gelmesi şeklinde bebeğe hazırlık gibi gelişmeler görülmektedir.

32. Hafta Bebek Gelişimi: Bebeğinizin görünümünde değişiklikler olduğu bu haftada en önemli bebeğinizin cildinin gelişmesi olacak.

33. Hafta Bebek Gelişimi: Son haftalara yaklaştığınız 33. Haftada bebeğinizin iskelet yapısı tamamen gelişmekte ve oluşmaktadır.

34. Hafta Bebek Gelişimi: Otuz ikinci haftada bebeğinizin cildi oluşmuştu. Bu haftada ise oluşan cilt yapısı mümkün olduğunca pürüzsüz hale geliyor ve bebek son görünümünü bu haftada alıyor.

35. Hafta Bebek Gelişimi: Doğum planlamasının yapılması gerektiği bu haftada bebeğin hareket alanı pek kalmıyor. Çünkü bebeğiniz oldukça gelişti ve karnınıza sığmaz hale geldi.

36. Hafta Bebek Gelişimi: Bebeğiniz ne hareket yapıyorsa dışarıdan görmeniz mümkün. Örneğin tekme atarken minik ayak silueti karnınızda beliriveriyor. Bu haftada bebek de doğuma hazırlık yapmaya başlayarak doğum kanalına doğru ilerlemektedir.

37. Hafta Bebek Gelişimi: Anne karnında hafta hafta bebek gelişimini sürecini bebeğiniz artık bu haftada tamamlamaktadır. Anne ise doğuma yaklaştığı için kasılmaları artacaktır.

38. Hafta Bebek Gelişimi: Bebeğiniz gelişimsel olarak bu haftada kendini dış dünya için tamamıyla hazırlamaktadır.

39. Hafta Bebek Gelişimi: Doğumdaki kilosuna bu haftada ulaşan bebeğiniz karpuz büyüklüğüne gelmektedir. Annenin ise bu haftada doğum konusunu netleştirmesi gerekir.

40. Hafta Bebek Gelişimi: Son hafta olan kırkıncı haftada doğum yapmaya hazır olun. Şimdi bebeğinizi kucağınıza almanın tam zamanı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.