Maltepe Escort

Anne Karnındaki Bebeğin Tekmeleri Nasıl Sayılır?

Bebeğin anne karnındaki tekmeleri düşük ya da ölüm doğum ile ilgili bilgi verir. Bu nedenle bebek bekleyen annelerin hamileliğin 28. haftasından itibaren, bebeğin anne karnındaki hareketlerini takip etmesi tavsiye edilir.

Hamile kadınların düşük ya da ölü doğum ile ilgili endişeli olmak yerine, bebeğin attığı tekmeleri takip ederken güvenli bir hamilelik geçirmeleri mümkündür. Hareketin azaldığını fark etmek, müdahale edilmesi gereken durumları haber verebilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Tekmeleri Nasıl Sayılır?

  • Bebeğinizin en aktif olduğu saatleri seçin. Bu genellikle hafif bir yemek yedikten sonraki zaman dilimi olabilir.
  • Uyanık olduğundan emin olduğunuzda, sırt üstü uzanın ya da bacaklarınızın üzerine oturun ve hareketleri saymaya başlayın.
  • Bükümler, dönüşler, katlanmalar her biri hareket olarak sayılır.
  • 10 hareketi saymak için dakika tutun.
  • Anne karnında bebeğin tekmelerini saymak genellikle 10-15 dakika sürer. Nadiren 2 saat gibi uzun bir süre aldığı olabilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Tekmelerini Saymanın Faydaları

 

  • Bebeğin tekmelerini algılamak fazla kilolu olan kadınlarda biraz güçleşebilir.
  • Ayrıca gebeliğin ilerleyen dönemlerinde, bebeğin hareket alanı sınırlandıkça hareketleri hissetmek biraz daha zorlaşabilir.

Eğer Endişeleniyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer bebeğinizin 10 tekmesini saymanız 2 saatten uzun bir süreyi almışsa, doktorunuzu arayabilirsiniz. Bebeğin kalp atışlarını hissetmek için nonstress testine ihtiyaç duyulabilir. Bu genellikle riskli durumlar olup olmadığı konusunda bilgi verir. Yine de bebeğin neden hareketsiz olduğunu araştırmak gerekebilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Tekmeleri Nasıl Sayılır

 

Daha detaylı tetkik için ultrason muayenesine gerek duyulabilir. Günlük olarak tekmeleri kaydederek gözlem yapmaya devam etmek sizi endişeli bir ruh haline itiyorsa, bebeğinizin anne karnındaki hareketlerini kendinize göre bir takip yöntemi belirleyebilirsiniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.