Maltepe Escort

Anne Olmaya Karar Vermeden Bunlar Aklınızda Olsun

Elbette bir bebek sahibi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren, daha önce hiç duymadığınız, ilgi alanınıza girmeyen hatta annelerimizin bile bilmediği yeni şeylerle karşılaşabilirsiniz. Bir çocuk sahibi olmak çok sıcak, samimi şeyler hissettirse de zorlu bir süreçtir. Bir çocuk sahibi olmaya karar vermeden önce hazır olmanız gereken şeyleri bu yazımızda ele alıyoruz.

 • Özellikle anne olarak uzun süre size bağımlı olacak bir çocuk dünyaya getirdiğinizin farkında olmalısınız. Baba adayının da desteğine ciddi anlamda ihtiyaç duyacağınız için bir çift olarak, maddi-manevi her yönden çocuk sahibi olmaya hazır olup olmadığınızı gözden geçirmelisiniz.
 • Uykunuz çok kıymetliyse, sizi bekleyen bu yoğun süreçte zorlanabilirsiniz. Ev ve çalışıyorsanız iş düzeninizi nasıl organize edeceğinizi planlayabiliyor olmalısınız.
 • Gebelik ve doğum sonrası yasal izinlerinizle ilgili detaylı araştırma yapmalısınız. Özel sektör çalışanıysanız, bu izinleri kullanabileceğinizden emin olmalısınız.
 • Hamilelik boyunca hem hamilelik süreci ile ilgili hem de bebek bakımıyla ilgili kendinizi geliştirmelisiniz.
 • Hamilelik döneminde sağlıklı beslenebilmek için yeterince bilgili olmalısınız. Hazır gıdalarla besleniyorsanız, ev yemekleriyle beslenmeniz gereken bir sürece hazır olmalısınız. Sonraki aşama bebek maması yapmayı ve çocuklar için yemek yapmayı öğrenmek olacağı için, mutfakla aranızın iyi olması gerekecektir.
 • Doğumu kolaylaştırmak için gerekli egzersizleri öğrenmek ve istekli olmakta doğum öncesinde kendinizi hazırlamanız gereken şeyler arasında yer alıyor. Hamilelik süresince kilonuzu kontrol etmek doğumu ve doğum sonrasında işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Daha çok enerjiye ihtiyacınız olacağı halde, sevdiğiniz herşeyi uzun bir süre yiyip içemeyeceğinizi bilmeniz gerekecek.
 • Bir bebek sahip olmaya hazır olup olmadığınıza karar verirken mutlaka düşünmeniz gereken önemli bir konu da, seks hayatınızla ilgili yaşayacağınız değişiklikler. Hamilelik, doğum ve bebeğin bakımı ile ilgilenirken, artık cinselliğin hayatınızdaki formunun değişeceğini çift olarak hesaba katmanız gerekiyor.
 • Sabır, öfke kontrolü, özverili olmak gibi kişiliğinizi etkileyen özelliklerinizin bile değişime uğrayacağı bir döneme girdiğinizi mutlaka biliyor olmanız gerekiyor.
 • Bir bebek sahibi olmaya karar verirken mutlaka düşünmeniz gereken önemli bir detayda ihtiyaçların ve masrafların artacak olması detayı. Tasarruf yapmayı biliyor olmalısınız. Hatta doğum ve sonrası için önceden birikim yapmayı bile düşünmelisiniz.
 • Anne olmanın sizi biraz daha detaycı ve evhamlı yapabileceğini bilin. Herşey aklınıza takılabilir, endişe edebilirsiniz, sakinleşmeyi öğrenmelisiniz. Bebeğiniz için doktor kontrollerini ihmal etmediğiniz sürece, bu süreci kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Çocuğunuz sizin kanınızdan, canınızdan olması sizi heyecanlandırabilir. O’ na dair hayalleriniz beklentileriniz olabilir. Bu tür güzel isteklerinizi kontrol edebilmeli, yeterince olgun davranabilecek sağduyuya sahip olmalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.