Maltepe Escort

Anne Sütü Lösemiye Karşı da Etkili Bulundu

Özellikle son yıllarda konu hakkında fazlaca bilimsel araştırmanın yapılması, anne sütünün hastalıklara karşı koruyucu etkisini bize müjde verici haberler şeklinde iletmektedir. Anne sütü içindeki immunolojik bileşenler, besleyici etki ve doğal vitamin, mineral içeriğinin yüksek oluşu bebeği hastalıklara karşı koruyor. Son yapılan bir araştırmada ise anne sütünün immunolojik etkisinin bebeklerdeki lösemi riskini dahi azalttığını ortaya koydu.

Amerika’da yapılan bu araştırmada anne sütü ile emzirilerek beslenen bebeklerin mama ya da yazır gıdalar ile beslenen bebeklere göre % 19 daha az oranda lösemiye yakalandığı bulunmuştur. Bu araştırmanın üzerine bazı bilim kuruluşları ve üniversiteler anne sütünün toplumda yaygınlaştırılması ve bebeklerin anne sütüyle beslenmesinin teşvik edilmesine yönelik kampanyalar başlatmıştır. Bir grup bilim adamı da bu çalışmanın gerçekleri tam kesin anlamda yansıtamayacağını savunmaktadır. Bu bilim adamları sonuçların anne sütünün lösemiye etkisini ne kanıtlamak ne de reddetmek için yeterli olmadığını savunuyor.

Araştırmanın istatiski olarak sonuçları anne sütünün lösemiye karşı tedavi edici etkisinin olduğunu kanıtlasa da bu etkinin mekanizmasının nasıl gerçekleştiği henüz bilinmemektedir. Ancak anne sütündeki immunolojik bileşenlerin koruyucu etkisinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.