Maltepe Escort

Anne Sütü Maskesi ve Faydaları

Daha önceleri sanırım süt maskesini duymayan yoktur. İçindeki besleyici maddeler nedeniyle cilde olan faydaları nedeniyle tarih öncesi çağlarda dahi bu maske kullanılmaktadır. Süt maskesinin cilde olan yararlarını bir kat daha arttırmak için bu maskeyi anne sütü kullanarak yapmaya ne dersiniz.

Öncelikle anne sütü maskesi ve faydalarından bahsettikten sonra tarifi ve maskenin uygulanışını annelere güzellik ve bakım bölümümüzden aktarıyoruz. Özellikle emziren annelerin ya da zor durumlar için sütünü buzlukta saklayan annelerin kolaylıkla yapıp uygulayacağı bu cilt maskesinin faydalarını fazlasıyla göreceklerinin garantisini verebiliriz.

Anne Sütü Maskesinin Faydaları

Normal süt ile yapılan maskenin cilde sağladığı yararların dışında anne sütü maskesinin sivilcelere kalıcı çözüm sağladığı yapılan araştırmalarla ortaya koyulmuştur. Özellikle ABD’de anne sütü kullanılarak doğal malzemelerden elde edilen ürünlerin güvenle ergenlik sivilcelerinin tedavisinde doktorlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Anne sütü maskesinin diğer faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

  • Cilde nemlendirir ve içerisinde bulunan besin maddeleriyle cildi besler, yeniler
  • Deride zamanla oluşan ölü derilerin atılmasında yardımcı olur (peeling etkisi)
  • İçerisinde bol protein bulunduğu için hem kollagen yapıyı arttırır, bu sayede de kırışıklıkların yok olmasını sağlar
  • Ciltte yer alan akne ve sivilceleri geçirdiği gibi, izlerin de yok olmasında çok etkilidir.
anne-sutu-maskesi

anne-sutu-maskesi

Anne Sütü Maskesi Tarifi

Anne sütü maskesi nasıl yapılır, uygulanır gibi konulara açıklık getirmek için adım adım birlikte maske yapalım.

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı anne sütü
  • 1 yumurta sarısı

Yapılışı ve Uygulama:

Öncelikle bir kaseye 1 adet yumurtanın sarısını alın. Üzerine sütü ilave edin ve çırparak içinde pütür kalmayana kadar karıştırın. Hazırladığınız yüz maskesini cildinize yedirin. Maskeyi sürdüğünüz alana ince temiz bir bez koyun ve bu şekilde 15 dk bekletin. Süre sonunda bezi aldıktan sonra önce maskeyi peçete ile silin, ardından ılık su ile durulayın. En son soğuk su ile yıkayın. Bu şekilde hazırladığınız ve uyguladığınız maskeyi her gün sabah akşam günde iki kez yüzünüze uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.