Maltepe Escort

Anne Sütünü Arttırmak İçin Nelere Dikkat Etmeli ?

Anne sütünün önemi bir hayli fazla olup bebek için ne vitamin gerekiyor ise onu içerebilen ve bebek için mucizevi bir besin kaynağıdır. Bazı anneler ilk hamilelik sürecini geçirirken biraz daha endişeli olabilmektedir. Sütü az ya da yetmediğini düşünmek ayrı bir konu fakat sütünü artırmak isteyen annelere de ayrı önerilerde bulunabilir.
Öncelikle anneler emzirirken beslenme konusuna ayrı bir önem vermeli ve bu konuya dikkat etmelidir. Bu konuda beslenme konusunda öncelikle gün içinde bir hayli sıvı tüketimini artırmanız sütünüzün artmasına yardımcı olacak olan en önemli noktadır. Özellikle su içmeniz bir hayli yararlı olabilecek olan etken olacaktır. Ayran, şekersiz olan içecekler ya da çorba gibi sıvı tüketimi bir hayli faydalı olacaktır.

Karbonhidrat tüketimi de oldukça önemli olan bir konudur. Ekmek, pilav ya da makarna gibi tüketimlerden vazgeçmeniz yanlış olacaktır. Süt için bunların tüketilmesi gerekir. Özellikle meyve konusunda dikkatli olmalısınız. Meyve tüketimi artırılmalı ve daha çok sebze tüketilmelidir. Yeşil besinler de bir hayli önemli olan besinlerdir. Salata, yeşillik, fesleğen gibi besinler tüketmeye de özen göstermeniz sütünüzün artmasına yardımcı olacak bir diğer öneridir. Yeşil besinlerin yanı sıra turuncu besinler de sütü artırıcı özelliğe sahip olan besinler arasında yer almaktadır.

Yulaflı olan yiyecekler de yardımcı olan diğer besinlerdir. Her gün bir kase yulaf ezmesi tüketebilir ya da yulaflı olan besinleri de tüketebilirsiniz. Arpa da önemli bir besin kaynağı olup sütü artırıcı özelliğe sahip olan bir besindir.
Genel olarak bakıldığı zaman protein önemli ve besin değeri yüksek olan besinler tüketmeniz önemlidir. Kulaktan dolma bilgiler değil gayet de doktorlara danışarak besin tüketimi yapmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.