Maltepe Escort

Anneler İçin Adım Adım Bayram Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonunda günlerdir büyük bir heyecanla beklediğimiz bayram geldi çattı. Bayramlaşmalar, akraba ziyaretleri ya da tatil planları, bayramda planınız ne olursa olsun bir anne olarak güzel görünmeniz şart. Belki bu bayram bebeğinizle birlikte ilk bayramınız ya da yıllar geçmesine rağmen hala güzel, bakımlı ve genç bir anne olarak görünmek istiyorsunuz. Öyleyse, bayramın birinci gününde iş başına diyelim. Sizlere güzellik ve bakım bölümümüzden anneler için adım adım bayram makyajı nasıl yapılır anlatalım.

Öncelikle bayram makyajı uygulamasına geçmeden önce cildinizin derinlemesine temizlenmiş ve gerekli tüm bakımları yapılmış olmasına özen göstermenizi öneririz. Çünkü makyajın istediğiniz etkiyi bırakması ve en önemlisi de çok daha güzel görünmesi için temiz cilde uygulanması şart. Bayram öncesi pek kendinize vakit ayırıp cilt bakımı yaptıramadıysanız üzülmeyin, çünkü hala çok geç kalmış sayılmazsınız. Bu durumu kurtarmak adına pratik bir cilt temizliği ve bakımı yapalım sizlerle birlikte.

anneler-icin-nude-bayram-makyaji

anneler-icin-nude-bayram-makyaji

Bayramda Cilt Temizliği ve Bakımı

Öncelikle cildinizi cilt tipinize uygun nemlendirici bir sabunla yüzeysel olarak temizleyin. Ardından derinlemesine temizlik sağlamak için peeling etkili bir maske ya da evde kahve veya kilden kendiniz hazırlayacağınız bir maske ile peeling yapın. Peelingin ardından kirlerden arınan ve bu nedenle açılan gözeneklerin sıkılaşması için alkol ya da gül suyu dökülmüş bir pamuk yardımıyla cildinizi silin. Son olarak cilt tipinize uygun bir krem ile cildinizi nemlendirerek bakımını tamamlayın. Bu şekilde arındırılmış, tazelenmiş ve kaybolan tazeliğini yeniden kazanmış cildinize bayram makyajını uygulayabilirsiniz.

Adım Adım Bayram Makyajı

Bayramda daha çok klasik kıyafetler tercih edildiği için doğal bir makyaj yapmanız ve yüzünüzde en sevdiğiniz kısımları ön plana çıkarmanız en doğru makyaj tercihi olacaktır. Ayrıca siz bir annesiniz unutmayın. O nedenle bayramda güzel olduğunuz kadar da asil ve ağır görünmelisiniz. Şimdi makyaja başlayalım.

  1. Ten renginizle uyumlu tondaki fondoteninizi yüzünüze noktalar halinde her bölgeye gelecek şekilde bırakın. Ardından genişçe bir fondöten uygulama fırçasıyal tüm yüze pürüzsüz bir şekilde yayın. Eğer yüzünüzün lekelerden dolayı daha koyu göründüğünü düşünüyorsanız bir ton daha açık renk fondoten uygularak leke görünümünü azaltabilirsiniz.
  2. Allık olarak daha çok nude dediğimiz açık tonları kullanmaya özen gösterin. Bu tonlar klasik kıyafetlerle daha iyi uyum sağladığından hoş durmaktadır. Giydiğiniz kıyafete göre ten rengi tonlarından gülkurusu, şeftali tonlarına kadar bir renk skalasından seçim yapabilirsiniz. Ancak kırmızı, neona kaçan pembe gibi iddialı ve göze çarpan renkleri kullanmaktan kaçının.
  3. Göz makyajında siyah ve gri tonlarını kullanmanız size daha ciddi ve ağır bir hava katmaktadır. Göz makyajında gözlerin belirgin olması için eyeliner ve dolgun maskaralardan yardım almalısınız.
  4. Yine allıkta olduğu gibi ruj seçiminde de nude tonlarını tercih edin. Eğer esmerseniz dudağınızın rengine göre seçim yapın. Asla çok açık nude tonlarını kullanmayın. Çünkü bu çok açık tonlar sizi çok ruh gibi hatta hasta gibi gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.