Maltepe Escort

Annelik Saçlarınızın Dökülmesine Neden Olmasın!

Anne adayları ve küçük çocuğa sahip olan anneler yoğunluktan ve bebeklerine bakmaktan genelde saç bakımını ihmal etmekte ve saç dökülme problemiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Annelik saçlarınızın dökülmesine neden olmasın başlıklı yazımızda saç dökülmesi ve çözüm önerileri konusunu ele alıyoruz.

Özellikle hamilelik dönemi ve doğumdan sonraki ilk 6 ay hormonal dengede ve vücutta meydana gelen aşırı değişiklikler nedeniyle saç dökülmesine yatkın olunan bir dönemdir. Genelde hamileyken besin eksikliğinin bir belirtisi olarak ortaya çıkan dökülmeler, annelik sırasında kendine vakit ayıramama nedeniyle ciddi boyutlara varmaktadır. Ancak uygulanacak basit birkaç öneriyle dökülme probleminin önüne geçmek mümkün olabilmektedir. Üstelik güzellik ve bakım uğruna bu tüyoları uygulamayla annelik mesleği sekteye uğramamaktadır.

sac-dokulmesi-konusunda-annelere-tavsiyeler

sac-dokulmesi-konusunda-annelere-tavsiyeler

Saç dökülmesine engel olabilmek için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilir;

1- Hamilelik ve doğumdan sonra aşırı saç dökülmesi yaşıyorsanız bir doktora başvurarak dökülmenin asıl nedenini, normal olup olmadığını testlerle belirleyin. Doktorunuzun verdiği tavsiyelere ve doğum sonrası saç dökülmesi başlıklı yazımızda sunduğumuz önerilere uyun.

2- Saç sağlığı beslenmeyle de oldukça ilişkilidir. Bu nedenle beslenmenize dikkat edin. Protein ve B vitaminince zengin yiyecekler tüketmek dökülmeyi durduracaktır.

3- İçinde silikon bazlı şampuanlar su tutarak saçları dökülmeye yatkın hale getirmektedir. Bu nedenle doğal bileşime sahip şampuanlar kullanın.

4- Doktorunuza danıştıktan sonra saç dökülmesini engelleyen serum ve vitaminleri saçlarınıza uygulayarak bakım yapabilirsiniz.

5- Troid, dengesiz beslenme ve demir eksikliği de anneliğin ilk dönemlerinde etkili olduğu için ve bunlar da dökülmeye neden olduğundan kontrol ettirip, varsa tedavi görmeniz gerekmektedir.

6- Jöle ve saç boyası da dahil olmak üzere saçlara uygulanan her türlü kimyasaldan uzak durun.

7- Sık sık fön çektirmek saçların kırılarak dökülmesine neden olmaktadır. Fön çektirmeyin, banyodan sonra da mutlaka doğal nemlendiricilerden yararlanarak saçlarınıza bakım yapın.

8- Saçlarınızı mekanik olarak strese sokmamak adına sert uygulamalardan kaçının. Saçlarınızı tararken yumuşak hareketleri tercih edin. Taraklarınızın da saça zarar vermeyecek şekilde yani yumuşak malzemeden yapılmış olmasına mutlaka dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.