Maltepe Escort

Askılı Kumaş Etek Yapımı

Kız çocukları için kıyafet altenatifi çok olmasına rağmen, kendi diktiğiniz elbiseleri de giydirmekten keyif alıyorsanız, yapımı çok kolay bu askılı kumaş eteği evde kendiniz dikebilirsiniz.

Malzemeler

70 x 90 cm viskon desenli kumaş

2 metre tül kurdela

2 metre ince saten kurdela

3 tane düğme

70 cm bebe lastiği

12 x 90 cm (Uç kısım için tül yada şifon ince kumaş)

1 ve 1 yaşından daha büyük kız çocuklarının taşıyabileceği bir etek olduğunu belirtmekte fayda var. Daha erken yaşlarda giydirmek isterseniz, etek boyunu kısaltmanız uygun olur. Desenli viskon kumaştan (tek en 90 cm) olacak şekilde 70 cmlik kumaş almanız yeterli. İkiye katladığınız kumaşın boy olarak kullanılacak kısa yanından askılar için bir miktar ayırmanız yeterli. Askılar yürümeyi yeni öğrenen çocuğunuzun daha rahat hareket etmesi için oldukça kullanışlı.

İkiye katlayarak tek yanından dikip bir etek elde edeceğiz. Yan kısmı dikmeden önce, bel kısmına gelecek üste, lastik geçirmek için kumaşın 2 cmlik kısmını içe katlayarak dikiyoruz.

Uç kısmı için düşündüğünüz bir dantel, şifon ya da farklı dokudaki kumaşıda, etek ucundan gözükecek şekilde dikiyoruz.

askili-kumas-etek

Süslemek için kullanacağımız tül kurdela ve ince saten kurdelayı birlikte tek dikişle ana kumaş olarak kullandığımız kumaşın üzerine dikiyoruz. Kurdela ve saten kurdelanın yüksekliği ana kumaştan 3-4 cm olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Dikişin aynı hizada olması için öncesinde teğelleyebilirsiniz.

Etek kısmı hazır olduğunda, yan taraftan dikişle eteği birleştirebilirsiniz. Askılar için ayırdığımız kumaşı bant olacak şekilde önce dikip, sonra içini dışına çevirebilirsiniz. Uygun hizada, isterseniz arkadan çapraz olarak geçirerek askıların yerlerini ayarlayabilirsiniz.

Çok az bir kumaşla yapabileceğiniz bu kızlar için askılı kumaş etekte evde daha önceden kalmış kumaşlarınızı değerlendirebilir ya da kullanmadığınız kendi kıyafetlerinizden bazılarını kızınız için yeniden tasarlayabilirsiniz.

Askılı kumaş eteğin dikimi bittikten sonra isteğe göre, tül kurdela ve saten kurdeladan bir şerit yaparak, eteğin önünü süsleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.