Maltepe Escort

Ayrı Kalmaya Nasıl Hazırlanılır ?

 

7-9 aylık aralık, yabancılardan çekinme ve ayrılık kaygısının gerçekten kendini hissettirmeye başladığı zamandır. Bir şekilde buna iyi haber de denilebilir:

Yabancılardan endişe duyma, bebeğinizin düşünme ve anlama konusunda büyük bir adım attığına işarettir.

Bu noktada gereksiz ayrılıkları ve düzen bozukluklarını en az seviyede tutmaya çalışın. Bebeğinizi abartılı korumanıza gerek yok, ama çok önemli ve çok zorlu bir gelişim aşamasından geçtiğini de fark etmeniz gerekiyor.

Yabancıları kavrayabilmek için ona yeterli zaman ve alanı vermek önemlidir. Bununla beraber bebeğinizi yeni insanlarla tanıştırmaktan çekinmeyin ama bebeğiniz bir göz atıp ilk ürkekliğini üzerinden atıncaya kadar kucaklarına almamaları konusunda da uyarın.

Konu ayrılık olduğunda, ondan uzaklaşacağınız zaman bebeğinizi bu duruma hazırladığınızdan emin olun.

Bu yaşta neler söylediğinizi anlamayacak olsa da sesinizin tonunu ve vücut dilinizi okuyacaktır. Güvenebileceği kısa bir vedalaşma faslı oluşturun. Bu konuda katı olun ve ayrılma hakkında suçlu olduğunuzu hissettiren özür dileyici bir tavır takınmayın.

Önce bebeğinizi kısa sürelerle tanıdığı biriyle bırakın. Geri geldiğinizde orada olduğunuzu görmesini sağlayın. Sonra kademeli olarak ayrı olduğunuz süreyi artırın. Bu aşama gelip geçecektir, ama can sıkıcı olabilir.

Endişelenmenize gerek yok, tüm bebekler bu süreçten geçecektir. Önemli olan bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için psikolojik olarak hazırlıklı olmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.