Maltepe Escort

Baba Adayları İçin Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttırıcı Tüyolar

Bildiğiniz gibi bir bebeğin oluşumunda ve hem anne karnındaki hem de doğumdan sonraki gelişiminde en az anne kadar baba faktörünün rolü de büyüktür. Özellikle de gebeliğin oluşması için hem sayıca fazla hem de kalitesi yüksek sperm gerekmektedir. Bu nedenle babaların sağlıklarına dikkat etmeleri hayati öneme sahiptir. Unutmayalım ki, sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi için hem annenin hem de babanın sağlıklı olması gerekir. Bazı babalar üreme gücü konusunda sorun yaşadığı için bu sorunu çözmek, bazıları da hiç bu sorunları yaşamamak için çareler aramaktadır. Bu nedenle baba adayları için sperm sayısı ve kalitesini arttırıcı tüyolar çok işe yarayacaktır.

Beslenme Alışkanlığı, Yaşam Şekli ve Kilo Durumunuza Dikkat Edin

1) Fast food, yağlı ve aşırı şekerli, unlu, tuzlu gıdalardan uzak durun ve beslenmenizde bu gıdaları minimuma indirin. Çünkü bu gıdalar aşırı kilo almaya neden olarak sperm üretimini olumsuz etkilemektedir.

2) Sigara, çay ve kahve gibi sağlığı olumsuz etkileyen maddeler elbette ki sperm sayısı ve kalitesini de olumsuz etkileyecektir, mümkün olduğunca uzak durun.

3) Yine sağlığınızı tehtid eden fazla kilolarınızdan hemen kurtulmaya bakın.

4) Sperm kalitesi ve sayısını en çok etkileyen faktörlerden bir tanesi de testistisleri olumsuz etkileyen sıkı, sentetik, naylon iç çamaşırları ve testislerin aşırı sıcağa maruz kalmasıdır. Bunun için iç çamaşırı seçerken fazla sıkı olmamasına ve pamuklu kumaştan üretilmesine dikkat edin. Öte yandan testisleri olumsuz etkileyecek sauna, hamam, kumsal gibi ortamlarda fazla kalınmamalıdır.

5) Tarım ilaçlarının sperm üretimine olumsuz etkileri olduğu için gıda güvenliğine ve organik beslenmeye özen gösterin.

6) Alkol tüketiminden, elektronik aletlere fazla maruz kalmaktan ve aşırı kimyasal ilaç kullanmaktan kaçının.

7) Son olarak kanser tedavisinde kullanılan kemoterapi yöntemi spermleri öldürür. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce çocuk sahibi olmayı riske atmamak adına doktorunuzdan saklamak üzere sperm örneği almasını isteyebilirsiniz.

sperm-sayisi-ve-kalitesini-arttiran-bitkisel-cozumler

sperm-sayisi-ve-kalitesini-arttiran-bitkisel-cozumler

Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttıracak Bitkiler ve Kürler

Bazı bitkilerin cinsel gücü dolayısıyla da sperm kalitesi ya da sayısını arttırcı etkisi olduğu bilinmektedir. Bu bitkilere örnekler vermek gerekirse;

  • Ginseng: Çin tıbbında sıkça kullanılan ve önemli bir bitki olan ginsengin üremeyi arttırıcı gücü çok eskilerden beri bilinmektedir. Erkeklerde cinsel gücü arttırması kan dolaşımını arttırıcı etkisinden kaynaklanmaktadır.
  • Keçiboynuzu: Üreme sağlığında etkili tüm vitaminleri içeren keçiboynuzu, besleyiciliği ve ayrıca içerisinde yer alan arginin aminoasidi sayesinde sperm sayısı ve kalitesini arttırmaktadır.
  • Çakşır Otu: Çakşır otu içindeki arginin ve vitaminler sayesinde sperm sayısı ve kalitesini, içerdiği çinko sayesinde ise cinsel isteği arttırıcı etkiye sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.