Maltepe Escort

Baba Adaylarının En Çok Korktuğu Durumlar

Eşleri hamileyken en az anneler kadar babaları da bir korku kaplar. Annelerden farklı şeylerden korkup endişelenseler de babalar da aslında bebeklerini beklerken psikolojik travmalar yaşamaktadır. Erkekleri korkutan bu durumları sizler için derledik.

  • Acı çeken eşime yardım edebilecek miyim?

Bu nadirde olsa bazı baba adaylarının korkuları arasında yer alır. Eşinin acı çekmesine dayanamayan veya kandan korkan erkeklerde daha çok görülmektedir. Erkeklik konusuna da bu korkusunu sığdıramadığı için baba adayları bu korkuyla ilgili psikolojik sorunlar yaşayabilir. Ancak, endişelenmeden en azından böyle bir korkusunun olduğunu eşine önceden söylemesi sonradan ortaya çıkabilecek anlayışsızlıkları ortadan kaldıracaktır.

babalarin-korktugu-dusunceler

babalarin-korktugu-dusunceler

  • Aileme bakabilecek miyim?

Neredeyse eşi hamile olan % 90’ın üzerinde erkeğin korkularının başında gelir bu soru. Bu da finansal açıdan ailenin önceden bazı sorunlar yaşamasından kaynaklanır. Bayanlar bu endişelerin olabileceğini düşünerek eşlerine bu konuda destek vermeli, sık sık eşinin aileleri için ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar iyi bir aile babası olduğunu hatırlatmalıdır.

  • Bebeğimin güvenliğini sağlayabilecek miyim?

Genellikle ilk kez baba olacak erkeklerin endişelerinden bir tanesidir. İlk kez bir bebekle karşı karşıya kalacak ve onu nasıl tutacağını dahi bilmeyen bir erkek için bu endişe aslında normaldir. Sözü edilen türde korkuları azaltmak için bebek gelmeden önce kurs alınması ya da bebek bakımıyla ilgili kitaplar okumak etkili olmaktadır.

Bunun dışında kişilik özelliklerine göre erkekler ev ve iş arasındaki dengeyi sağlama, bebeğe alışma konusunda sorunlar yaşayabilmektedir. Bu durumların önüne geçmek için belli bir sürenin geçmesi yani zaman ilaçtır. Sabırlı olunması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.