Maltepe Escort

Baba Olmak İsteyenleri Bekleyen Zorluklar

Çocuk sahibi olma konusunda her ne kadar babalar geri planda kalıyor olsa da aslında baba olmak da erkekleri zorluyor. Her ne kadar annelerin çocuklar üzerindeki sorumlulukları çok fazla olsa da çocuk sahibi olmanın farklı yükleri de babaların omzuna yükleniyor. Hatta bu nedenle çoğu zaman babalar da depresyona girebiliyor. Peki, baba olmak isteyen erkekleri çocuk sahibi olduktan sonra ne gibi zorluklar bekliyor? Sizler için araştırdık.

baba-olmanin-zorluklari

baba-olmanin-zorluklari

Babaların en çok zorlandıkları konuların başında iş yaşamındaki temponun ardından eve geldiklerinde ağlayan bebeklerinden dolayı dinlenememeleri hatta uykusuz kaldıkları geliyor. Eve yorgun olarak gelen babalar bir de ağlayan bebeklerinden dolayı uykusuz kalınca zamanla bebek heyecanı yerini depresyona bırakabiliyor. Bir de yorgun olan anneye yardım etmek erkeklere çok yük oluyor. Ancak bu durumun geçici olduğunu ve çok kısa sürede her şeyin rayına oturacağını bilmek süreci hasarsız atlatmak adına çok önemli.

Özellikle Türk ailelerinde büyük ailelerinin sayısının çok fazla olması bebekli ailelerin evinde aile büyüklerinin de kalmasına neden oluyor. Bu da babanın çocuğuna odaklanamamasına hatta yükünü daha da arttırmaktadır. Bu dönemde aile büyüklerinin sadece yardım istendiğinde müdahil olması ve çifti bebekleriyle yalnız bırakmaları önerilmektedir. Bunun dışında babaların atlatması gereken sorunlar ekonomik sıkıntılar, annenin daha çok bebekle ilgilenmesi sonucu ilgisiz kalma, her daim yardıma ihtiyaç duyan annenin varlığı ve doktor kontrollerinin sıklaşması şeklinde sıralanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.