Maltepe Escort

Baba Otoritesi Kurulmalı Mı?

Eski zamanlardan günümüze Türk toplumunda yaratılan baba figürü otorite ile eş anlamlı olarak oluşturulmuştur. Bunun en büyük nedeni annenin daha şefkatli yaklaşmasından kaynaklı yaşanan otorite eksiğini babanın doldurmak zorunda kalmasıydı. Bu doğru mu çocuklarda otorite kavramı oluşmalı mı, oluşturulması gerekiyorsa nasıl oluşturulmalı? Sizler için araştırdık.

baba-oteritesi-nasil-kurulur

baba-oteritesi-nasil-kurulur

Öncelikle çocuklara çok yumuşak davranarak her şeyi istediği gibi yapmak nasıl doğru değilse çok sıkarak baskı yaratmak da doğru bir yaklaşım değildir. Her şeyde olduğu gibi denge sağlanmak zorundadır. Ancak otoritenin tamamıyla baba tarafından kurulması da doğru değildir. Tek taraflı olarak koyulan kurallar karşısında çocuklar bu kez babasını dışlayarak annesinin yumuşak yüzüne sığındıkları için öğretilmesi gereken yanlışlar asla öğretilememektedir.

Babalar bu durumda çocuklarına şefkatle yaklaşmalı ancak bazı kuralları da göz ardı etmemeli. Babayla çocuk arasındaki saygı çizgisi ve mesafe her zaman korunmalı ancak bunu çocuk korktuğu için değil gerçekten babasını çok sevdiği ve saygı duyduğu için yapmalıdır. Çocuğunuzla vakit geçirmek, ona sarılmak, öpmek ya da ne bileyim birlikte sohbet etmek otoriteyi bozan şeyler değildir. Mutlaka sevginiz ve babanızın tadını çıkarın. Ancak her şeyin yerli yerinde olması ve zamanında yapılması gerektiğini unutmayın ve çocuklarınıza ona göre davranın. Otorite konusunda anneden de yardım alın. Birlikte verdiğiniz kararların ve kuralların sarsılmazlığını her ikiniz de koruyun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.