Maltepe Escort

Babalar da En Az Çocukları Kadar Masal Anlatmayı Seviyor!

Babalarımızın anlattığı masallar şüphesiz hepimizin vazgeçemediği ve sürekli aklına gelen çocukluk anılarındandır. Çocuklar büyük bir güven ve mutluluk içinde babasının hayal gücünü zorlayan masallarını dinleyerek hayaller alemine dalar. Bu nedenle de çocuklar babalarından masal dinlemeye bayılırlar. Peki ya baba? Yapılan bir araştırmaya göre çocuklarına masal anlatan babaların da en az çocukları kadar mutlu olduklarını ve bu eylemi severek yaptıklarını gösterdi.

Yapılan araştırmada sorunun yöneltildiği her baba kendine sorulan ‘çocuğunuzla yapmaktan hoşlandığınız 3 şey nedir’ sorusuna masal anlatmak cevabını mutlaka yer vermiştir. Babaların çocuklarıyla yapmaktan hoşlandıkları diğer aktiviteler de müzik dinlemek, öykü okumak ve parkta oynamak şeklinde sıralanmıştır.

cocuklara-masal-anlatmanin-onemi

cocuklara-masal-anlatmanin-onemi

Baba ve Çocuk Arasındaki İlişkileri Güçlendiriyor!

Araştırmanın diğer aşamasında Psikoloji uzmanlarının yaptığı incelemede ise masal anlatmanın ilişkileri güçlendirdiğini ortaya koymuştur. Çocuklar sadece babalarıyla vakit geçirdiği için değil, aynı zamanda da onun düşünce yapısını ve hayal gücünü de az çok sezdikleri için babalarına daha çok bağlanmaktadır. Diğer yandan, çocukların zekaları da bu aktiviteler sırasında bir hayli gelişmektedir.

Masal Aynı Zamanda Çocuk Eğitiminin Parçası

Masal çocukların hayal gücüne etki eden oldukça önemli ögelerden. Çocuklar genelde masalda anlatılanları hayatının önemli bir parçası haline getiriyor. Bu nedenle günümüzde modern babalar olarak nitelendirilen genç babalar masalları çocuk eğitimi ve gelişiminin bir parçası olarak kullanıyorlar. Bu sayede öğrenmesi gereken konuları çocuklara hayali kahramanlar ve hayal gücünü kullanarak öğretmiş oluyorlar ve çocukların ne kadar kartı kurallar dahi olsa kabul etmelerini kolaylaştırıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.