Maltepe Escort

Banyo Suyu İçmek Bebeğinizi Nasıl Etkiler?

Bebeğinizi banyo yaptırmak hem çok eğlencelidir hem de yorucudur. Bazı bebekler suyu çok severken, bazıları suyun içinde olmaktan hoşlanmazlar. Pek çok anne banyo yaptırırken, bebeklerinin banyo suyunu içtiklerinden şikayetçidir. Bu desteklenmesi gereken bir davranış olmamakla birlikte büyük bir risk değildir. Bebekler banyo suyu içmekten hastalanmazlar. Banyo suyuna çişlerini yapmış olsalar bile risk oluşturmaz. Fakat sabundan veya duş jelinden alacakları kimyasallar bebeği hasta edebilir. Küçük bir karın ağrısına sebep olabilir. Eğer bebeğiniz çok fazla su içerse kusturabilirsiniz. Zaten fazla miktarda su yutmuş olursa, muhtemelen kusmak isteyecektir. Çünkü çocukların çoğu suyun tadını beğenmezler.

Eğer bebek küvetini sık sık yıkayan bir anneyseniz, olabilecek zararın en az oranda olacağınız tahmin edebilirsiniz. Bebeğinizin banyo küvetini yıkarken temizleyici ve beyazlatıcı ile yıkarsanız, banyo suyu bebeğinize zarar vermez. Bebeğinizin banyo küveti temizlemek için kullandığımız kimyasallar yüzme havuzlarını temizlemekte kullanılan kullanılanlardan daha az zararlıdır, daha az risk taşır. Bu nedenle bebeğinizin banyo küvetinin her yıkamadan sonra temizlemelisiniz.

Unutmamanız gereken bir diğer şey ise banyo suyundan yağların olabilecektir Eğer bebeğinize banyo öncesi yağ ile masaj yapmışsanız,yağ artıkları suya geçecektir. Suyun bebeğiniz için içilemez olmasının sebebi budur. Ayrıca sıcak suda bu tip yağların yayılma oranı soğuk suya göre daha fazladır.

Bebeğinizin banyo küvetinden su içmesi oyun oynama isteğinden fazlası değildir.Bunu engellemek için, banyo öncesinde bebeğinize bir içecek hazırlayabilirsiniz. Böylece banyo suyuyla değil içeceğiyle ilgilenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.