Maltepe Escort

Bebeğe Kanguru Seçimi

Bebek bekleyenlerin ilk alışveriş listelerinde mutlaka bulunan kangurular, bebeği kucakta ya da sırtta taşımanın aslında modernleştirilmiş halleridir. Bebeğinizle kısa mesafelere giderken ya da yürüyüşe çıkarken en erken 2,5 aylıkken kullanılması önerilir. Bebeğin kafasını tutabilme kabiliyeti henüz gelişmeye devam ettiği için anne veya babanın yüzünü görecek şekilde, önde taşınması uygundur.

Farklı markaların 40 TL – 350 TL arasında satışa sunduğu kanguru modellerinden birini tercih edebileceğiniz gibi, güvenli bir bağlama şekliyle kendi kangurunuzu da yapabilirsiniz.

 

İlk aylarda omurilik gelişimi devam ettiği için, 5 aylık olana kadar alacağınız bebek kangurularında sırt desteği olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İlk 3 ayda taşırken yüzünün anneye dönük olması ve başının elle desteklenmesi gerekir. Bu detaylara dikkat edildiği sürece bebeklerde kanguru kullanımının herhangi bir zararı yoktur. Kız çocuklarının kanguruda taşınırken kaka yaptıklarında, en kısa süre içinde altlarını değiştirmek gerekiyor. Oturuş şeklinden dolayı idrar yolları enfeksiyonuna sebep olabileceği için özen göstermelisiniz.

Bebeğinizi taşımak için uygun kanguru seçimi, taşıyan kişinin sağlığı için de önemlidir. Genellikle annelerin kullandığı kangurular seçilirken annenin ölçülerine uygun ya da ayarlanabilir olduğuna da dikkat edilmelidir. Daha uzun süre kullanım imkanı için bebeğin yerleştirildiği kısmın geniş olduğu modelleri tercih etmek, taşıma sırasında güçlüklere sebep olabilir. Henüz küçük olan bebeğin kanguru içinde hareket etmesi annede bel ağrısına ve duruş bozukluğuna yol açabilir.

Günlük işlerinizle ilgilenirken büyük kolaylık getiren kanguruyu bebek 8-10 kilo olana kadar kullanabilirsiniz. Bu ağırlık bebeğin 14-16 aylık olduğu dönemlere tekabül eder. Uzmanlar hareket kabiliyeti de artan bebeğin 1 yaşına kadar bu şekilde taşınmasının uygun olacağını belirtmektedir.

Bebeğiniz için kanguru seçerken ya da bir yakınınıza bebek hediyesi olarak kanguru almayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri yıkanabilir olmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.