Maltepe Escort

Bebeğim Balık Yemeye Ne Zaman Başlamalı?

Her ne kadar anneler ek gıdaya geçen bebeklerine balık vermeyi akıl edemeseler de aslında balık çocukların mutlaka yemesi gereken besin gruplarındandır. İçeriğindeki omega-3 ve faydalı diğer besin öğeleri çocuğunuzun sağlığını korumakla kalmayıp gelişimine de büyük destek sağlamaktadır. Peki, bebeklere balık kaç aylık olduklarında verilmeye başlanmalı ve dikkat edilmesi gereken hususlar nedir merak edenlere ay ay bebek beslenmesi konulu bu yazımızda açıklıyoruz.

Bebeklere Balık Ne Zaman Verilebilir?

Bebekler 8 aylık olduklarında balık yemek için fiziksel açıdan uygun hale gelmektedir. Ancak balık bazı bebeklerde alerjik bir besin olabileceğinden dolayı tam olarak balığa başlama zamanını belirlemek için doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz. Bazı bebeklerde balığa başlamak için uygun zaman 12. aya kadar uzayabilmektedir.

bebeklere-balik-ne-zaman-verilmeli

bebeklere-balik-ne-zaman-verilmeli

Bebeğime Hangi Balıkları Verebilirim?

Öncelikle her balık türünün bebekler için uygun olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Başlangıçta balık bebeklere ağır gelebileceğinden daha çok aroması olmayan beyaz etli (tavuk balığı gibi) bir balık türü tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Balık türünde ise seçiminizin deniz balıklarını tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü deniz balıkları hem mineraller hem de omega 3 bakımından çok daha zengindir.

Bebeğime Balık Yedirirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle seçeceğiniz balığın mümkün olduğunca taze olmasına dikkat etmelisiniz. Balığın tazeliğini gözlerinin, pullarının ve solungaçlığının parlak renkte olmasından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bunun dışında bebeğinize balık yedirirken kılçıklarını iyi temizlemeye de dikkat etmeniz önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.