Maltepe Escort

Bebeğin Emzirilirken Terlemesi Normal mi?

Bebeğinizin emzirdiğiniz sırada terlediğini fark ediyorsunuzdur. İlk bebeğinizse ve çevrenizde bunun nedenini sorabileceğiniz biri yoksa bile, emzirme sırasında bebeğinizin terlemesinin normal olduğunu bir süre sonra anlamışsınızdır ya da sizi kaygılandırmış da olabilir.

  • Bebeklerin büyük bir kısmı annelerini emdikleri sürelerde terlerler. Bunun sebebi anneyle olan yakın temasla birlikte, bebeğin sütü emebilmek için yüksek miktarda enerji harcamasıdır.
  • Emzirme sırasında vücut ısısı değişen bebeğinizin vücut sıcaklığını kontrol etmek ve üşümemesi için uygun biçimde giydirmeniz önemlidir. Başını saran örtüler vücut sıcaklığını artırır.
  • Bebeğiniz için mevsime uygun pamuklu kıyafetler seçerek, terlemeye sebep olabilecek naylon karışımlı kıyafetlerden uzak durmalısınız.
  • Bebeğin emzirme sonrasında üşümemesi için ince bir örtüyü de yanınızda bulundurmanızda fayda var.
  • Bebeğinizi emzirdiğiniz odanın ortalama sıcaklıkta ve havalandırılmış olması, bebeğinizin kendini rahat hissetmesi takip etmeniz gereken diğer detaylar.
  • Emzirme sırasında bebeğin pozisyonunu değiştirmek, sağdan sola ya da soldan sağa geçirmek, rahatsız hissettiği bir durum varsa kontrol etmek, terlemeyi azaltabilir.

Genel olarak normal görülen emzirme sırasında terlemeye ek olarak gözlemleyebildiğiniz bazı ilave belirtiler varsa, yine de bebeğinizi gözlemlemeye ve doktorunuza danışmaya ihtiyacınız olabilir.

– Bebeğiniz emzirme sırasında solunum güçlüğü çekiyor ya da sık sık nefes alıp vermeye başlıyorsa,

– Emzirdiğiniz sırada fazlasıyla yoruluyor ve emzirme tamamlanmadan uyuyakalıyorsa,

– Düzenli olarak emzirmeye devam ettiğiniz halde, memeyi reddediyorsa,

Bebeğinizin tiroid beziyle ilgili bir sıkıntısı olabilir. Çok sık görülmemekle birlikte erken dönemde hipertirodinin gözlendiği bebekler de, emzirilme sırasında normalin üstünde terleyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.