Maltepe Escort

Bebeğiniz 1 Yaşına Gelmeden Yapmanız Gereken Eğlenceli Şeyler

Doğum sonrası uyum sürecinin, bebeğinizin ihtiyaçlarına yetişmeyi öğrenmenin, yeni sorumlulukların, anne olmanın sizi yoğun ve yorucu, bir o kadarda muhteşem bir yeni hayata sürüklediğinin farkındayız. Her an alarm halinde olmak, kol kanat germek durumunda olmak da biraz stres yapıyor olabilir. Ama zaman hızla geçiyor. Bu dönemi hatırladığınızda, zamanın nasıl hızla geçtiğini fark etmediğinizi de anımsayabilirsiniz.

Bebeğinin 1 yaşını ne kadar hızlı doldurduğunu, bu sürenin göz açıp kapayana kadar geçtiğini hatırlayanlar da mutlaka vardır. Daha sonra kaçırdığınız düşünüp üzülmemek için, bebeğiniz 1 yaşına gelmeden yapmanız gereken eğlenceli şeyler burda;

Daha çok sarılın

Bebeğinize Daha Çok Sarılın

Bebeğiniz yürümeye başladığında onu tutmanız zor olabilir. Peşinde koşmaktan haliniz kalmayabilir. Bebeğiniz 1 yaşına gelmeden, ona daha çok sarılın, kokusunu daha çok içinize çekin.

Fotoğraf çekmeye ara verin – Daha çok video çekin

Bebeğinizin Daha Çok Videosunu Çekin

Bebeğiniz dijital çağın tüm avantajlarından faydalanabileceği için şanslı. Fotoğraf çekmek bir alternatif olabilir, ama anı yakalamak video çekimiyle daha fazla mümkün. Çünkü bebeğinizin ilk adımının, size anne veya baba dediği anın tekrarı olmayacak.

Hazırladığınız kıyafetleri giydirin

Hamilelik, bebeğin gelişine hazırlanmak için yeterince uzun bir zaman. Bu süre boyunca aldıklarınız, hediye olarak gelen kıyafetler, birkaç ay sonra sığmamaya başlayacak. Hızla büyüyen bebeğiniz için önceden hazırladığınız kıyafetleri giydirmeyi unutmayın.

Bebeğinize çevreyi tanıtın

Bebeğinize Çevreyi Tanıtın

Evinizi, varsa bahçenizi, güneşi, çiçekleri, kısacası çevrenizdeki şeyleri bebeğinize yavaş yavaş anlatın. Tabi bebeğinizle yürüyüşlere çıkmayı, kısa seyahatlere katılmayı ihmal etmeyin. Dış dünyayı anlamlandırırken bebeğinizin yanında olun.

Aile bağlarını güçlendirmeye zaman ayırın

Ailecek Programlar Yapın

Bebek sahibi olduktan sonraki ilk yıl sizi biraz yorabilir. Hayatınızı artık 3 kişi olarak devam ettirdiğinize göre, bundan sonra hep birlikte tekrar edeceğiniz şeyler bulabilirsiniz. Belirli günlerde birlikte yemeğe çıkmak ya da ev partisi düzenlemek gibi, birlikte olduğunuzu hissettiğiniz gelenekler için başlangıç yapabilirsiniz.

Bu ilk yıl içinde babanın, bebeğin gece ağlamalarına ilgisiz kalması nerdeyse imkansızdır. Zaman zaman anne uyurken bezini değiştirmek gibi küçük jestlerle baba da bu bağların güçlenmesine destek olabilir.

Yazın

Geçen Zamanı Yazarak Kaydedin

İlerleyen yıllarda bu günleri daha canlı hatırlamak istediğiniz zamanlar olacak. Hem de bebeğiniz 18 yaşına geldiğinde, üniversiteden mezun olduğunda ya da evlenirken, sizin gözlemlerinizi, anılarınızı, onun için dilediklerinizi okumaktan mutlaka çok keyif alacak.

Cesur Olmayı Öğretin

Kırılgan, ağlayan, utangaç bir çocuk olmaması için, cesur olmayı, tepki vermeyi, iletişim kurmayı öğretin. Rahat olmasına herhangi bir engel olmadığını hissettirin. Her an sizinle olmayacağı için, başka insanlarla da iletişim kurması gerekecek. Arkadaşlarınızla, akrabalarınızla görüşmeleriniz, bebeğin 1 yaşına kadar bu özgüveni kazanmasına yardımcı olacaktır.

Güvenilir bir bakıcı seçmek için kendinize zaman tanıyın. İlk zamanlar bebeğinize bakması için, birkaç saatliğine ya da bir geceliğine bir kişiden yardım alın.

Daha çok gülün!

Bebeğinizle Birlikte Daha Çok Gülün

Bebekle ilgilenmenin yorucu, zahmetli olduğunu, size zaman bırakmadığını düşünürseniz, bu düşüncelerin sonu gelmez. Bu tip şeyler hissediyorsanız bile tersi bir tavır alarak, bebek sahibi olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu, ne kadar şanslı olduğunuzu hissedin. Siz daha mutlu bir ortam hazırlarken, bebeğinizin hızla büyüyüp sizinle güleceği, sizi güldüreceği günler çok yakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.