Maltepe Escort

Bebeğinize Sebze Püresi Hazırlarken Kullanabileceğiniz İpuçları

Bebeğiniz için evde sebze ve meyve püreleri hazırlamak, onları satın almaktan daha iyi bir fikirdir. Hem taze sebze ve meyveler kullanıldığından, hem pürenin içine eklediğiniz malzemelerden emin olursunuz. Hem de bebeğiniz için bir şeyler hazırlamanın keyfini yaşarsınız.

Bebeğinizin son lokmasına kadar tüketmesi için, sebze püresi hazırlarken aklınızda olması gereken ipuçları;

  • Bebeğiniz farklı tatları yeni tanımaya başladığı için, yediklerinin tadını aldığından emin olmalısınız. Hazırladığınız püreye şeker ve tuz eklemeden, meyve veya sebzenin özgün tadını almasına izin vermelisiniz. Bebeğiniz aynı zamanda meyve ve sebzelerin dokularını da diliyle hissediyor olacaktır.
  • Doktorlar başlangıç olarak sarı ve sarıya dönük sebzeler yerine yeşil sebzelerle başlamanın daha uygun olduğu görüşündeler. Bunun sebebi başlangıçta şeker tadı olmayan gıdaların daha uygun olacağı düşüncesi.
  • Basit başlangıçlar bebeğiniz ve sizin için daha iyi. Bebeğiniz için hazırladığınız pürede sert baharatlar ve kırmızı biber gibi acılar kullanmamanız önemli.
  • Otlar ve kurutulmuş baharatların bazıları hazırladığınız püreyi tatlandırmada yardımcı olabilir. Ama yakıcı bir tadı olmaması ve çok az miktarlarda kullanılması önemli. Baharat ve ot kullanmayı tercih ederseniz, çok ince kıyılmış olmalarına özen göstermelisiniz.
  • Pürenizin kıvamını yakalamak için süt veya anne sütü ekleyebilirsiniz. Meyve suları da hem kıvamı yakalamak hem de şeker tadı vermek için eklenebilir.
  • Bebeğiniz için hazırladığınız pürelerde tarçın ve patates iyi bir ikili olabilir. Zencefil ve armut, kimyon ve havuç, parika ve karnabahar, bezelye ve nane ikililerini de farklı zamanlarda deneyerek, değişik lezzetler elde edebilirsiniz.
  • Sebzeleri kavurmak ya da buharda pişirmek besin değerlerini korumaları için yardımcı olur. Yeterince piştikten sonra bir karıştırıcı yardımıyla pürenizi hazırlayabilirsiniz.
  • Bebeğiniz için hazırladığınız sebze pürelerini, hava almayacak şekilde kapatarak, buzdolabında 3 güne kadar saklayabilirsiniz. Fakat her defasında taze olarak hazırlamanız ideal olanıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.