Maltepe Escort

Bebeğinizin Keyfi Nasıl? 4D Ultrasonografiyle Öğrenebilirsiniz

Ultrason tekniğinin geliştirilmesiyle birlikte artık anne karnındaki sağlık durumu ya da gelişimi hakkında detaylı bilgi alabiliyoruz. Bebeğinizin ilk etapta oluşan kesesini, ardından oluşan vücut kısımlarını ve her türlü organlarının durumunu ultrason ile görmek çok heyecan verici. Ancak bebeğinizin keyfinin nasıl olduğunu normal ultrasonla anlamak pek de mümkün değil. Yeni çıkan 4D ultrason ile artık bu da mümkün hale geldi.

4d-ultrason-goruntuleri

4d-ultrason-goruntuleri

4 Boyutlu HD Ultrasonografi Nedir? Kullanımı

Bu yeni teknik farklı bir ışık kaynağı olduğu için bebeğinizin aslına en yakın halini sizlere görme imkanı sağlıyor. Sanki bebeğiniz kucağınızdaymış gibi anne karnında yaptığı her hareket yöntem sayesinde belirleniyor. Bebeğin gülmesi, somurtması ya da dans etmesi çok net olarak anne tarafından izlenebiliyor. Sadece sağlık kontrolleri değil aynı zamanda anne ve babalar bu yöntem sayesinde bebeklerini görerek hem heyecanlanıyor hem de çok mutlu oluyor. Ayrıca birçok fiziksel rahatsızlığın erken tanısı da bu 4D ultrason tekniği sayesinde çok kolay hale geldi.

Yeni Teknik Ne Zaman Kullanılabilir?

Türkiye’de birkaç hastanede bulunan 4D ultrason diğer ultrason gibi istenildiği zaman kullanılabilecek bir yöntem. Yöntemin kullanımını etkileyen tek husus amniyon sıvısının miktarı. Amniyon sıvısı yeterli düzeyde olmayanlarda görüntüleme pek mümkün olmuyor. Tıbbi anlamda kullanım zamanının 11-13. ve 18-22. haftalar olarak belirlenmesinin sebebi ise bu dönemde bebek gelişimiyle ilgili ayrıntı araştırmanın gerekmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.