Maltepe Escort

Bebeğinizle Eğitici Oyunlar Oynayın! Öneriler

Bebeklerle küçük yaşlardan itibaren oynayacağınız oyunlar çocuk gelişimini arttırıcı etkiye sahip. Ancak seçeceğiniz oyunların eğitici olması oldukça önemli. Bu bağlamda bebeğinizin gelişim durumuna yani yaşına göre oyun önerileri sunuyoruz.

1 Aylık Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bu ayda bebeğiniz dışarıdan gelen sesleri algılamaya başlamakta ve seslere tepki vermektedir. Bu nedenle miniğin ritim duygusunu geliştirmenin de tam zamanıdır. Çeşitli aletleri kullanarak ya da kendi sesinizle bir ritim tutturup onu hem mutlu edebilir hem de bebek ve çocuk eğitimi konusunda ritim geliştirme anlamında ilerleme kaydedebilirsiniz.

2 Aylık Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bebeğiniz 2 aylık dönemde gözüyle hareket eden nesneleri takip etmeye başlamaktadır. Onun bu gelişimini destekleyip boyun kaslarını da rahatlatacak oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin elinize aldığınız hafif bir nesneyi (tüğ ya da hafif kumaş) yukarıdan aşağı atarak gözüyle takip etmesini ve eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

3 Aylık Bebekler İçin Oyun Önerileri                          

Minik bebeğiniz 3 aylık döneme geldiğinde yavaş yavaş ellerini açıp kapamaya ve oynatmaya başlayacaktır. Onun bu gelişimini desteklemek için ellerini açıp kapamasını isteyin açtığında eline oyuncak verin. Daha sonra zaten sıkı sıkı tutamadığı oyuncağı alın ve sonra tekrar ellerini açmasını isteyin açınca oyuncağı tekrar eline koyun.

4 Aylık Bebekler İçin Oyun Önerileri

Bu dönemde herkesin yakından bildiği ‘fış fış kayıkçı’ oyununuzu bebeğinizle oynayabilirsiniz, tam zamanı. Bebeğinizin kollarından tutarak bir ileri bir geri hareket ettirerek oynadığınız bu oyun sayesinde miniğin kas gelişimini destekleyebilirsiniz.

5 Aylık Bebekler İçin Oyun Önerileri

5 aylık bebeğinizle oynayabileceğiniz çok güzel bir oyun anlatacağım sizlere. Öncelikle bir oyuncak alın elinize, bebeğinize gösterdikten sonra üzerini düz bir kağıtla örterek saklayın. Daha sonra oyuncağı bebeğe tamamen gösterdikten sonra bu kez de oyuncağın yarısını örtün. Bu şekilde bebeğinizin oyuncağım tümünü ve kapalı haldeyken algılamasını sağlayın. Motor becerilerini bu şekilde çok geliştirmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.