Maltepe Escort

Bebeğiyle Aynı Odayı Paylaşanlara Öneriler

Yapılan araştırmalara göre yenidoğan bebeğin annesi ile en azından ilk 6 ay aynı odayı paylaşması öneriliyor. 1 yaşına kadar bebeğin anne ve babası ile aynı odayı paylaşması uygun bulunuyor. Araştırmalar ani bebek ölümleri üzerine ve anne ile bebeğin aynı odayı paylaşıldığı durumlarda ani bebek ölümü riski %50’ye kadar düşüyor.

Bu oran oldukça ciddi bir oran. Ebeveynlerin bebeklerini korumak için yapabileceklerini artıran aynı odayı paylaşma fikri bazı aileler için kolaylık olurken, bazıları için yaşamı zorlaştırmak anlamına gelebilir. Eve geldiği günden itibaren olmasa da, bir süre sonra bebeğin kendisi için hazırlanmış odasında kalması ailelerin kendilerini hazırladıkları bir fikir aslında.

  • İlk 6 Ay Bebeğiniz için çok önemli

İlk 1 yıl boyunca bebeğinizle aynı odada kalmanız daha güvenli olsa da, özellikle ilk 6 ayın önemi daha büyük. Eğer hassas bir uykunuz ve uzun çalışma saatleriniz varsa, gece boyunca uyanmak temponuzu biraz etkileyebilir. Ama yine de ilk 6 aya katlanmanız gerekiyor.

  • Bebeğinizi göz önünde tutun

Bebeğin sizinle aynı odayı paylaşma nedeni, ani bebek ölümlerine karşı mümkün olan tedbirleri almak. Bebeğin beşiğinin ya da yatağının görebileceğiniz mesafede olması bu açıdan önemli.

Bebeğinizi Göz Önünde Tutun

Diğer anlatımla, bebeğin yatağını odanın bir köşesine koymanız yeterli değil, izleyebileceğiniz yakınlıkta olması gerekiyor.

  • Beyaz gürültü yaratabilirsiniz

Daha önce bebek sahibi olanların keşfettiği küçük bir hile bu. Bir vantilatör ile çıkaracağınız ses, bebeğinize uyku vaktini hatırlatacak bir uyarıya dönüşebilir. Fanı açtığınızda bebeğiniz uyku vaktinin geldiğini anlayabilir.

  • Birden fazla bebek ile aynı odayı paylaşmak

Eğer iki veya daha çok bebeğe aynı zamanda sahip olduysanız, yine aynı odada fakat farklı yataklarda uyutmanız gerekiyor.

  • Gereksiz mobilyalar kapı dışarı

İlk 6 Ay Bebeğinizle Aynı Odada Kalmak Daha Güvenli

Odanız bir bebekle ya da bebeklerle paylaşmaya başladığınızda hareket edecek alan sıkıntısı baş gösterebilir. Bebeğin bakımı için kullandığınız eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmeniz ve lazım olduğunda ulaşabileceğiniz bir yerde tutmanız da gerekecektir. Karmaşayı mümkün olduğu kadar azaltmak üzere, odada sürekli kullanmadığınız bazı eşyaları, evin başka bir bölümüne alın.

  • Farklı uyku saatleri düzeni

Bebekler bulundukları ortama genelde uyum sağlarlar. Ama bebeğiniz uyumak için biraz sessizliğe ihtiyaç duyuyorsa ve paylaştığınız odada daha büyük olan çocuğunuz da zaman geçiriyorsa, uyku saatlerini farklılaştırarak ayarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.