Maltepe Escort

Bebek Arabası Nasıl Seçilir ?

Bebek arabası hem bebekler açısından hem aileler açısından çok önemlidir. Bebek arabası bebeğinizi ve bebeğinizin eşyalarını taşımanızda çok yardımcıdır. Bebeğinizle birlikte işlerinizi halletmeniz gerektiğinde ya da bebeğinizi gezdirmek istediğinizde bebek arabası olmadan bu işleri yapmanız neredeyse olanaksız hale gelir. Hatta bebeğiniz bebek arabasında uyur çoğu zaman. Bebek arabası seçimi yaparken bir çok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Öncelikle bebek arabaları genelde çok ağır olduğundan mümkün olduğunca hafif olanları seçmelisiniz.Bu bebek arabasını taşımanızda size yardımcı olacaktır. Ayrıca bebek arabalarının kolay monte edilebilir olması gerekir.

Hem bebeğiniz kucağınızdayken hem de omzunuzda bebek çantası varken tek elle bebek arabasını açmanız gerekir. Tek parça olan bebek arabaları bunlardan biridir. Puseti ve kasası bir olan arabalar size çok daha rahatlık sağlayacaktır. Bu durum özellikle yalnız anneler için çok daha önemli olabilir. Bebeğinizin kimi zaman uyuyacağı kimi zaman da oturacağı bu arabanın bebek anatomisine uygun olması da bir diğer konudur. Özellikle uyuduğunda koltuğun arkadan yatan çeşidinden alırsanız bebeğiniz çok daha rahat ve uzun bir uyku uyur. Bebeğiniz terlediğinde, o teri emen bir kumaşı olmalıdır çünkü bebekler yetişkin insanlara göre çok daha fazla terlerler. Terli kalırsa da bebeğiniz hasta olabilir, buna dikkat etmelisiniz.

Bebeğinizi güvenli bir şekilde taşıması için lastiklerinin sağlam oturması gerekir. Bunun içinde bebek arabasının kasasının sağlamlığını kesinlikle araştırmalısınız. Bebek arabalarının altında ya da tutamaçlarında olan cepler ve gözler de pratiklik açısından size çok yardımcı olabilir. Çünkü biliyorsunuz ki bir bebekle geziyorsanız yanınızda taşımanız gereken bir sürü eşya olmak zorunda olabiliyor. Nasıl olsa bir iki yıl kullanılacak sonra da atacağız diye düşünmeyin, bebek arabası seçimi bebeğinizin fiziksel gelişimde etkili bir rol oynar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.