Maltepe Escort

Bebek Arabası Seçimi İçin İpuçları

Bebeğiniz için bir bebek arabası almanın vaktinin geldiğini düşünüyorsanız, piyasadaki onlarca markadan, yüzlerce seçenekten birini tercih etmek için kapsamlı bir araştırma ve değerlendirme yapmanız gerekecek.

Mağazadan yapacağınız alışverişlerde, satış görevlileri size bebek arabasının özellikleri ile ilgili genel bilgi verirler. Ancak verilen bilgiler her zaman sizin ihtiyacınız olan bilgilerle örtüşmeyebilir. Bir de internetten yapacağınız bebek arabası alışverişleri var. Yani her iki seçenekte de bebek arabalarını sizin de yeteri kadar tanımanız gerekiyor.

Karar verirken bebek arabasını nasıl ve ne sıklıkla kullanacağınıza, ne tür özelliklere ihtiyaç duyacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu özellikleri karşılayan ve bütçenize uygun bir bebek arabası bulmanız için size birkaç ipucu;

  1. Güvenlik 

Bebek arabası alışverişi elbette normal bir araba alışverişi değildir ama yine de güvenlik dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. 5 nokta güvenlik sistemine sahip olduğundan emin olun. Bebeğinizin parmaklarını sıkıştırabileceği noktalar olup olmadığını kontrol edin.

Diğer bir güvenlik kontrol özelliği de frenleri kilitleme özelliğinin olup olmaması. Kısa süreli olarak mola verdiğinizde kullanabileceğiniz frenleri kullanmanız gerekebilir.

  1. Kullanım Kolaylığı

Yaşam biçiminize göre bebek arabasını en sık ne şekilde kullanabileceğinizi ön görebilirsiniz.

Bebeğinizle birlikte çıkacağınız uzun yürüyüşler için bir bebek arabası arıyorsanız, dikkat edeceğiniz şeyler, sağlam amortisörler, yastıklı koltuklar. Bebeğiniz rahat ettiği sürece hantal bir puseti bile tercih edebilirsiniz.

Sadece alışveriş merkezlerine gitmek ve seyahatlerinizde kullanmak için bir bebek arabası arıyorsanız, kolay katlanan, az yer kaplayan modelleri inceleyebilirsiniz.

  1. Özellikler

Oturak; marka ve modele göre onlarca çeşidi bulunan oturakları incelerken derin koltuklara ve köpük koltuklara dikkat edebilirsiniz. Bebeğinizin rahat hissedeceği koltuğu bulmak, bebek arabası seçiminde en önemli detay dersek abartmış olmayız.

Oturak pozisyonu; araba içinde size dönük veya dışarı bakar şekilde sabitlenmiş koltuklar olabilir. Ya da çift yöne göre ayarlanabilen bir bebek arabasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu özelliği kontrol etmelisiniz.

Mama tepsisi; hareket halindeyken birşeyler yiyebileceği ya da dışardayken mama sandalyesi olarak kullanmanıza imkan veren bir mama tepsisinin olması hiç de fena olmaz.

Diğer aksesuarlar; yağmurluk, rüzgar önleyici,arabayı bez değiştirme istasyonuna çevirici gibi bebek arabasının işlevlerini artıran aksesuarlar ilginizi çekebilir ve seçiminizi etkileyebilir.

Katlama sistemi; eğer bebeğinizi yalnız taşıyorsanız, bir elinizle bebeğinizi taşırken, diğer elinizle bebek arabasını açmanız ya da katlamanız gerekebileceğini aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Arabanın ağırlığı da bu süreçte önem kazanan bir detay.

  1. Rahatlık kontrolü

Seçtiğiniz bebek arabasının rahatlığından emin olduktan sonra, ebeveyn olarak arabanın sürüşünün kolaylığını da test etmeniz gerekiyor.

Bebek arabasıyla biraz yürüyüş yaparak, gidonların tutmaya elverişli olup olmadığını anlayabilirsiniz. Birkaç dönüşle manevra kabiliyetini de test etmelisiniz. Frenlerin erişilebilir olması, gezinti sırasında bebek arabasının hissettirdiği ağırlık gibi detayların her biri kararınızı etkileyecek öneme sahiptirler. Bebek arabasını çift yönlü olarak seçmişseniz, rahatlık kontrolünü 2 yön için de test etmeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.