Maltepe Escort

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışan anneler için yasal doğum ve emzirme izinleri bittikten sonra iş yaşamına geçişten çok daha zor bir durum daha vardır ki o da bebeğinizi bakacak birini bulmak. Türk toplumunda daha çok bu işi aile büyükleri üstleniyor olsa da bazı annelerin böyle bir şansı olmadığı için bakıcı seçmek için gerekli kriterleri hemen değerlendiriyor. Bazı kişiler de çocuklarının daha iyi ve eğitimli olarak büyütülmesini istediği için tercihleri bakıcıdan yana oluyor. Peki, bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat edilmeli, bakıcı hangi özellikleri taşımalı, çocuk bakımı konusunda deneyimi nasıl anlaşılır? Detayları yazımızda bulabilir, kafanıza takılan soruları yazının altındaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

cocuk-bakicisi-secerken-nelere-dikkat-edilmeli

cocuk-bakicisi-secerken-nelere-dikkat-edilmeli

** Bakıcı seçerken kişinin çocuk bakımı konusunda deneyimli ve bir o kadar da istekli olması önemlidir. Bu işi sadece para için yapacak olanlar çocuğunuza zarar verebilir.

** Bakıcının bu işi yapabileceğine dair gerekli belgeleri tam olmalıdır, ayrıca referanslarına da mutlaka bakılmalıdır.

** Bakıcıyla hangi şartlar altında çalışılacağı, evde ne kadar kalacağı, iş tanımının ne olacağı baştan konuşulmalıdır. Çünkü bu olaylar net bir şekilde ortaya koyulmadığında sonradan sıkıntı çıkabilmekte, bebeğiniz bakıcıya tam alışmışken bakıcı değiştirmek zorunda kalınmaktadır. Bu da bebeğin psikolojisi için çok kötü olmaktadır.

** Son olarak, ücret konusunda anlaşmak da önem taşımaktadır. Bu konu da yine açıkça konuşularak tatlıya bağlanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.