Bebek Bakımında Islak Mendil Kullanımına Dikkat

Bebek Bakımında Islak Mendil Kullanımına Dikkat
Kasım 24 15:00 2015 Makaleyi Yazdır

Bebek ve çocuklar daha gelişimlerinin başında olduklarından hassas bir cilde ve bünyeye sahiptirler. Bu nedenle de çocuk bakımında nazik davranmak, dikkatli olmak ve doğru ürünler seçmek çok önem taşımaktadır. Özellikle temizlik ve hijyen için kullanılacak ürünlerin seçiminde bebeğin narin cildine zarar vermemek için iki kez düşünmek gerekmektedir. Zararlı kimyasal içeren ürünler tercih etmemek adına bebek bakımında ıslak mendil kullanımına dikkat çeken uzmanlar bulunmaktadır.

Islak mendilin bebek ve çocuk sağlığı konusunda zararlı olup olmamasına karar verilmeden önce içeriğinin incelenmesinde fayda bulunmaktadır. Bilindiği üzere ıslak mendile ıslak özelliğini kazandıran bir sıvıdır. Bu sıvı üretim özelliğine göre alkol içeren ya da içermeyen bir kimyasal maddedir.  Her türlü kimyasal maddenin bebek cildine zarar verdiği düşünüldüğünde ıslak mendil kullanımına sınırlama getirilmelidir. Daha çok bebeklerin alt temizliğinde kullanılan ıslak mendillerin bebeklere uygun olmayanları ciltte tahrişlere, kızarmalara ve pul pul dökülmelere neden olmaktadır. Bu nedenle bu ürünler asla kullanılmamalıdır.

Diğer yandan, bebek cildine uygun olarak üretilen ıslak mendilleri dahi az kullanmak kullanıldığı bölgenin mutlaka suyla durulanması gerekmektedir. Böylece kimyasalın etkisi az dahi olsa yok edilebilmektedir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.