Maltepe Escort

‘Bebek Çayları’na Dikkat !

 

Bebek çayı zaman zaman kullanıldığında bebeğinizin sindirim sistemini rahatlatır, bebeğinizin sakinleşmesi ve rahat bir şekilde uykuya dalmasını sağlar. Fakat bebek çayını kesinlikle 6 aydan daha küçük bebekleriniz için kullanmamalısınız.

Sadece anne sütü ile beslenmesi gereken, 6 aydan küçük bebeğinize bebek çayı içirirseniz, onun minik bedeninde ilaç etkisi yaratırsınız.

Eğer bebeğiniz 6 ayını tamamladıysa ve uyku sorunu, kolik gaz sancısı çekiyorsa, nadir olmak üzere rahatlatması için bebek çayı içirebilirsiniz.

Fakat uyku eğitimi verdiğiniz halde bebeğiniz hala uyku sorunu yaşıyorsa, yediklerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Çünkü sizin aldığınız besinler, sütünüz aracılığıyla bebeğinize geçer.

Örneğin; kahve ve sigara tüketen annelerin bebeklerinde uyku sorunu çok sık görülür yada anne stresli bir dönemdeyse bebek bunu hisseder ve o da stres altına girer, zor sakinleşir.

Eğer bebek çayı kullanacaksanız, bebeğinizin uyku ve gaz sorunu çekmesindeki bu faktörleri dikkate almalısınız.

 

Peki Bebek Çaylarının Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Bebek çaylarının yan etkileri tam olarak bilinmemekle birlikte, piyasada bir çok marka, kazanç odaklı bebek çayları üretmekte.

Bu konu aklınızda şüphe oluşturmalı. Bebeğinize yaşadığı sorunlar için bebek çayı vermeden önce, sorunları başka yöntemlerle çözüp çözemeyeceğinize odaklanın.

Bebek çayları bebeğinizin güzel bir uykuya dalmasını sağlıyor olabilir. fakat, gelişiminin en hızlı olduğu bir dönemde, içirdiğiniz çayın, bebeğinizin beynine etkilerini kimse tam olarak bilmiyor.

Bitkiler hepinizin bildiği üzere ilaç yapımında kullanılır.

Bu bitkilerin yetişkin insanlar üzerinde bile etkileri büyüktür.

Bu durumda bebeklere bu bitkilerden vermek çok da akla uygun gelmiyor. Ayrıca bebek çaylarının içerisindeki bitkilerin, saklanma koşullarının uygun olup olmadığı, içinde bakteri olup olmadığı, demleme sırasında karışan bitkilerin bebeğe uygun olup olmayacağı gibi sorular da var.

Örneğin Rezene çayının herhangi bir yan etkisi bilinmiyor ama bebeklerde uzun süreli kullanımdan sonra, bebeğin bağışıklık sisteminin gelişmesini engeller ve bazı alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.