Maltepe Escort

Bebek Dostu Hastanelere Her Gün Yenileri Ekleniyor!

Son zamanlarda ortaya çıkan bebek dostu hastane kavramı ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı çalışmalar meyvelerini verdi. Gün geçtikçe bebek dostu hastane sayısında artış yaşanıyor. Peki, nedir bu bebek dostu hastane haberin detayından öğrenebilirsiniz…

Sağlık Bakanlığı’nın bebek sağlığını arttırmak kapsamında 1991 yılında başlattığı bebek dostu hastane projesine Türkiye’nin birçok ilinden destek geldi ve bu kapsamda hizmet veren hastane sayısı arttı. Her geçen gün sayıları artmasına rağmen şu anda elde edilen verilere göre bu hastanelerin sayısı 205’den daha fazla. Bunun dışında sekizden fazla ilimiz ve 2 ilçemizde bu ünvanı almaya hak kazanmıştır.

bebek-dostu-hastane-nedir

bebek-dostu-hastane-nedir

Bebek Dostu Hastane Nedir?

Belirttiğimiz gibi bu uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılmış bir uygulama. Hastane ve sağlık ocaklarında doğum yapanların anne sütü ve emzirmeye özendirilmesini amaçlayan projede doğumdan çocuğun bebeklik dönemini atlatmasına kadar anneye eğitim ve destek sağlanıyor. Sağlık kuruluşunun eğitimli kadrosu sayesinde hem bilgilendirme çalışmaları yürütülüyor, hem de her türlü imkan seferber edilerek annenin çocuğunu anne sütü ile büyütmesine destek veriliyor.

Bebek Dostu Hastane Olmanın Şartları Neler?

Bebek dostu hastane unvanı almak için bir sağlık kuruluşunun emzirmeyi teşvik edici çalışmalar yapması, anneleri bu konuda bilinçlendirmesi, onlara emzirme konusunda destek ve ekipman sağlaması, hastanede emzirme odalarının bulundurulmasının yanında ek gıda ve mama reklamlarının da yapılmaması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.