Maltepe Escort

Bebek Kıyafetlerine Küçük Dokunuşlar

Anneler bazen bebekleri için özel şirin tasarımda kıyafetler ararlar ancak, bu tasarımları satın almak için ya çok para gerekir ya da isteklerine göre olanlarını bulmak zordur. Bu durumda devreye kendin yap projeleri girer. Bu projeler sayesinde hem anneler boş zamanlarını değerlendirebilir, hem de hayallerindeki tasarımları gerçekleştirmiş olur. Oldukça ucuz malzemeler kullanarak sıradan bebek zıbınlarını daha eğlenceli ve daha güzel modellere dönüştürebilirsiniz. İşte size iki örnek…

dilediginiz-renkte-zibin-secin

dilediginiz-renkte-zibin-secin

Bebek kıyafetlerini süsleyerek farklı tasarımlar yapmak için kumaş, çeşitli kurdeleler, düğmeler gibi ucuz malzemelerden yararlanabilirsiniz. Kumaşlardan istediğiniz şekillerde keserek üzerlerine işleme yaparak zıbına dikebileceğiniz gibi bir deseni tamamen çıkarıp da dikerek uygulayabilirsiniz. Bunun dışında kurdele, su taşı ya da iplerden oluşturacağınız ponponları tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Örnek olarak verdiğimiz aşağıdaki iki tasarım sadece size fikir verecek, yaratıcılığınızı kullanarak oluşturduğunuz zıbınlara siz bile inanamayacaksınız.

kumasa-istediginiz-deseni-isleyin

kumasa-istediginiz-deseni-isleyin

Öncelikle zevkinize uygun desenli bir kumaş seçin. Kumaşın üzerine istediğiniz bir motifi işleyin.

islediginiz-kismi-istediginiz-sekilde-kesin

islediginiz-kismi-istediginiz-sekilde-kesin

Üzerine istediğiniz hoş bir şekli çizip tam kenarlarından kesip şekli çıkarın.

islenmis-kumasi-zibina-dikin

islenmis-kumasi-zibina-dikin

Bu şekilde tasarladığınız kumaş parçasını zıbının göğüs kısmına dikerek monte edin. Dikişte farklı renkte iplikler kullanmanız da farklı bir tasarım ortaya çıkaracaktır, deneyebilirsiniz.

sectiginiz-kumastaki-motif-yada-figuru-kesip-cikarin

sectiginiz-kumastaki-motif-yada-figuru-kesip-cikarin

Farklı bir tasarım elde etmek için bu kez desenli, motifli ya da figürlü bir kumaştan yararlanın. Kumaştaki figürü ya da motifi kenarlarından dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.

motifi-zibina-dikin

motifi-zibina-dikin

Çıkardığınız motifi dikkatli bir şekilde zıbına dikin. İşte bu kadar kolay… Sonuç ise mükemmel…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.