Maltepe Escort

Bebek ve Çocuklarda Kulak Bakımı

Hem bebeklerde hem de çocuklarda kulak bakımı oldukça önemlidir. Ancak, bazı hususlara dikkat edilmesi konusunda dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde bebeğinize zarar verebilirsiniz. Çocuk bakımı konulu yazımızda kulak bakımı konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

Bebeklerle çocukların kulaklarına yapacağınız bakım aynı olmakla birlikte her banyodan sonra mutlaka yapılmalıdır. Temizlik yapılmadığı zamanlar kulak iltihabından işitme kaybına kadar çok ciddi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle banyo sonrası ya da bir enfeksiyon hastalığı olduğunda sık sık bebeğinize hassas bir şekilde kulak bakımı mutlaka yapmalısınız. Peki, nasıl yapılır?

bebek-kulak-sagligi-icin-bakim

bebek-kulak-sagligi-icin-bakim

Banyodan Sonra Kulak Bakımı

Her banyodan sonra çocuğunuzu yıkadıktan sonra güzelce kurulayın. Daha sonra önünüze oturtup ya da küçük bir bebekse yatırarak kulaklarının önce iyice kurulanmış olmasını sağlayın. Eğer kulaklarını tam kurulamazsanız mantari hastalıkların gelişmesine ortam hazırlamış olabilirsiniz. Ardından kulak deliği hariç kulak kıvrımlarını bir kulak çubuğuyla nazikçe silin. Asla çubuğu kulak deliğine sokmamalısınız. Kulak deliğine çubuğun sokulması durumunda çocuğun kulağına zarar verebileceğiniz gibi aslında kirleri de daha derinlere itmiş olursunuz.

Enfeksiyon Durumunda Kulak Bakımı

Bazı enfeksiyonlar çocuklarda kulak akıntıları yapmaktadır. Böyle durumlarda işitmenin engellenmemesi için akan kısımları nazikçe temizlemelisiniz. Ancak yine kulak çöpünü kulağın içine itelememeye özen göstermelisiniz. Kulakları nemli bir pamukla sildikten sonra kurulamayı da ihmal etmeyin, çünkü nem yeni enfeksiyonlara çıkarılan bir davetiyedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.