Bebekler İçin Havuçlu Meyve Püresi Tarifi

Bebekler İçin Havuçlu Meyve Püresi Tarifi
Eylül 04 16:00 2015 Makaleyi Yazdır

Bebeklerin 6. aydan sonra ek besinlere geçmesiyle birlikte anneleri bebeğime ne versem şeklinde bir endişe kaplamakatadır. 6-9 ay arasında bebek beslenmesinde sebze ve meyve pürelerinin yeri ise bir hayli büyüktür. Uzmanların önerdikleri beslenme tablolarındaki miktar ve porsiyonlara uyarak bebeğinizin beslenme konusunu çözerken, meyve kısmını genellikle püreler ile tamamlamak gelişimsel olarak da oldukça önemlidir. Bu nedenle sizlere bebekler için püre tarifleri sunmaya devam ediyoruz. Mama tarifleri için sitemizin pratik çocuk yemek tarifleri köşesini takip edebilirsiniz. Bugünkü tarifimiz bebekler için havuçlu meyve püresi tarifi sizlerle…

Malzemeler ve Bebekler İçin Faydaları:

Hazırlayacağınız miktara göre 1-2 orta boy havuç: havuç bebeklere püre ya da havuç suyu halinde verilmesi uygun olan oldukça yararlı bir sebzedir. İçerdiği beta karoten ve A vitamini sayesinde bebeğin göz gelişimine yararlı etkilerde bulunurken lifce zengin olması da bağırsaklarını oldukça yararlı olmaktadır. Öte yandan havucun içerdiği antioksidanlar da bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptir.

1 adet orta boy elma: Elma bebeklerin sindirim sistemi sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Özellikle 6 aydan sonra püre halinde bebeğe verilmesi durumunda kabız gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

1-2 adet tatlı patates: Tatlı patates içerdiği besin değerleri ve besleyiciliği açısından bebekler için uygun ve hatta yararlı bir besindir.

Yapılışı:

Tüm malzemeleri bir robottan geçirerek pütür kalmayana kadar robottan geçirin. Püreniz hazır. Bu bol vitaminli meyve püresini fazla hazırlayıp buzlukta da saklayabilirsiniz. Ayrıca kaynatarak da bir tatlı kıvamında bebeğinize verebilirsiniz. Ancak içine sofra şekeri koyulmasını önermiyoruz. Çünkü tüm malzemeler zaten şeker ve karbonhidratlarca zengin.

 

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.