Bebekler İçin Pijama Takımı Modelleri ve Seçimi

Bebekler İçin Pijama Takımı Modelleri ve Seçimi
Ekim 12 19:45 2016 Makaleyi Yazdır

Öncelikle bebeğinizi mutlaka pijama giydirilerek uyutmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü rahatsız kıyafetler içinde uyuyan bebekler daha depresif olmanın yanında sağlık anlamında da etkileniyor. Rahatsız olmaları nedeniyle bebeğin terlemesi hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bebek giyim konusunda olduğu kadar bebekler için pijama takımı seçerken de annelerin dikkatli olması gerekiyor.

Piyasada çok farklı kalite ve modelde bebek pijama takımları olmasına rağmen bunlar içinden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar önemli. Öncelikle pijamanın yapıldığı kumaşın yapısına dikkat etmenizi öneriyoruz. Kumaşın pamuklu olması bu sayede hava alarak terletmemesi oldukça önem taşıyor. Aksi halde bebek sürekli terleyeceği için enfeksiyon hastalıklarından ve soğuk algınlığından çok daha çabuk etkileniyorlar.

Pijama takımının kumaşının haricinde modelinin rahat ve hareket etmeye, uyumaya elverişli olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi halde hareketleri kısıtlanan bebek huysuzlaşacak ve uyumak istemeyecektir. Son olarak satın alacağınız pijama takımının baskıları varsa kaliteli boya kullanılmış olmasına özen göstermelisiniz. Çok canlı, dokunulduğunda elinize çıkan bir baskı kalitesi olan pijamaları kesinlikle tercih etmeyin. Böyle baskı kalitesi düşük ürünler tüm zararlı kimyasalın cilt yoluyla bebeğe zarar vermesine neden olmaktadır. Olası cilt problemlerini engellemek için de baskı kalitesi düzgün, ya da karar veremiyorsanız baskısız pijama takımlarını seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu kadar tüyonun ardından 2016-17 sonbahar-kış bebek pijama takımı modellerine aşağıdaki galerimizden göz gezdirebilirsiniz.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.