Maltepe Escort

Bebekler Kuruyemiş Yemeye Ne Zaman Başlamalı?

Kuruyemişler insan sağlığına oldukça faydalı besinlerdendir. Özellikle içerdikleri Omega 3 nedeniyle hem zeka gelişimini hem de fiziksel gelişimi arttırırlar. Bu nedenle çocukların da kuruyemiş tüketmeleri önerilmektedir. Ancak kuruyemişler alerjik besinler olduklarından özellikle bebeklerin yemesi konusunda çok dikkatli davranılmalıdır. Bebekler kuruyemiş yemeye ne zaman başlamalı, nasıl verilmeli, olası tehlikeler neler ay ay bebek beslenmesi konumuzda bulabilirsiniz.

Bebekler katı gıdaya geçmeleriyle birlikte aslında kuruyemişleri de tüketme anlamında sindirim sistemlerini hazır hale getirebilirler. Ancak, bazı bebeklerde alerji reaksiyonları görülebilmektedir. Özellikle içeriğindeki yağ asitleri bebeğe besin zehirlenmesi dahi yapabilmektedir. Bu nedenle bu gıdalar bebeklere verilmeden önce mutlaka doktora başvurulmalı, boğulma riskine karşı kesinlikle parçalanarak bebeklere verilmelidir.

bebeklere-kuruyemis-ne-zaman-verilmeli

bebeklere-kuruyemis-ne-zaman-verilmeli

Genel anlamda doktor da herhangi bir sakınca görmüyorsa 6 aylık bir bebek kuruyemiş tüketmeye uygun hale gelmektedir. Ancak ailesinde kuruyemişe besin alerjisi olan bir bebeğin 1 yaşından önce bu besini tüketmemesi hatta bazı vakalarda hiç tüketmemesi öngörülmektedir. Ne zaman başlayacağınız konusunda bir fikre varamıyorsanız yapacağınız en iyi şey bebeğin 1 yaşına gelmesini beklemek ve bu yaştan sonra da azar azar kontrollü bir şekilde vermektir. Eğer yine de korkuyorsanız garantiye almak için alerji testlerini uygulayabilirsiniz. Kuruyemişlerin besin değeri oldukça yüksektir. Bu nedenle de çocuk beslenmesinde aslında en değerli gıdalar arasında yer almaktadır. Mutlaka bu faydalardan çocuk yararlanmalıdır. Ancak kontrolü de elinizden bırakmamanızı öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.