Maltepe Escort

Bebeklerde Doğuştan Kalp Hastalıklarının Nedenleri

Bebek bekliyorsanız ya da henüz bebeğiniz dünyaya geldiyseniz, bilgi sahibi olmanız gerekenlerden önemli bir tanesi de, bebeklerde doğuştan kalp hastalıklarıdır. Doğuştan kalp hastalıkları ya da doğuştan kalp kusurları olarak değerlendirilen sağlık sorunlarının temel nedeni, bebeğin kalbinin ya da kalp damarlarının yapısal gelişimleriyle ilgilidir.

Bebeğin kalbinin belirli bölümlerinin eksik olması, bölümlerden bazılarının yeterince gelişememesi, dar olması, olması gerektiğinin dışında bir biçimde gelişmesi, kalp damarlarının dar olması veya sızıntı meydana getirmesi, bebeğin sağlıklı bir yaşam devam ettirmesine engel olur.

Doğuştan kalp hastalıklarının kesin bir biçimde bir nedeni yoktur. Ancak bazı etkenler bebeğin doğuştan kalp hastalıklarına sahip olmasında etkilidir.

Down Sendromu

Genetik bir rahatsızlık olan down sendromu, bebeğin sağlıklı gelişimini etkiler. Genellikle bebeklerde öğrenme güçlüklerine ve gelişim geriliğine sebep olur.

Enfeksiyonlar

Hamilelik sırasında annenin geçirdiği kızamıkçık gibi belirgin enfeksiyonlar, bebeğin doğuştan kalp hastalıklarına sahip olması riskinin artırır.

Diğer Komplikasyonlar

Annenin sağlık koşullarının zayıf olması, tip 1 ve tip 2deki diabet, riski artıran durumlar arasındadır.

Kromozoma Bağlı Anomaliler

Bilim adamlarının büyük bir kısmı bebeklerde doğuştan kalp hastalıklarının sorumlusunun kromozoma bağlı kusurlar ve tek gen kusurları olduğunu düşünmektedir.

Çevre Koşulları

Belirli çevresel faktörler, özellikle hamilelik koşulları, annenin depresyon geçirmesi gibi durumlar, kalp kusurları ile dünyaya gelmede etkili durumlar arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.