Maltepe Escort

Bebeklerde Gaz Problemine Doğal Çözüm Önerileri

Hamilelik dönemi sonrasında en önemli dönem olan bebeklik dönemi anneler açısından da bazı zamanlarda zor olabilmektedir. Bu zamanların en fazla bilineni ise gaz problemi olan bebekleridir. Gaz sorunu yaşayan bebeklerin genel olarak sancıları olduğu için bu durumda huzursuz olabilmektedir. Bu duruma tabii ki de çare vardır. Fakat tüm anneler bebeklerine doğal olarak daha fazla ev içerisinde yapılmış ve doğal olan ürünleri yedirmek ister. Bu gaz sorununa da doğal olarak çözümler bulunmaktadır.

Çok eski zamanlardan kalma olan bir metot olan kimyon, bu durumda da resmen kurtarıcı niteliktedir. Bir çay kaşığı ile su ve kimyon karışımı içirmeniz bebeğinizin gaz sorununu halledecektir. Rezene çayı da bir hayli yardımcı olan bir doğal yöntemdir. Genellikle emzirme döneminde olan gaz sorunu, annenin rezene çayı içmesi ile çözülebilir. Gündelik olarak tüketebileceğiniz rezene çayı ile bir hayli önüne geçebileceğiniz bebeğinizin gaz sorununun yanı sıra aynı zamanda sizin için de faydalı olup rahatlamanıza da yardımcı olacaktır.

Papatya çayı da rezene çayı gibi gaz sorunu için bir hayli yardımcı olan çaydır. Hem metabolizmayı çalıştırıp hem de bebeğinizin gaz sorununu çözecektir. Günlük olarak 1 bardak içmeniz bir hayli yardımcı olacaktır. Stresinizi alıp sakinleştirici özelliği de bulunan papatya çayının zayıflatıcı etkisi de vardır.

Son olarak bahsedebileceğimiz anason çayı olacaktır. Anason çayı da bir hayli gaz sorununu çözmede yardımcı olan çay çeşididir. Bütün bu çayları tabii ki doktorunuza danışıp tüketmelisiniz. Ayrıca alerjen etki gördüğünüz anda kesmelisiniz. Bebeğinizin gaz sorunu çekmemesi için yemek yedikten hemen sonra kaldırmayıp gazını çıkarıp kaldırmanız da önemli bir detaydır. Hafif bir masaj yapmanız da bebeğinizi bir hayli rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.