Maltepe Escort

Bebeklerde Gaz Sancısına Çözüm Yolları

Hamilelikten sonra gelen bebeklik döneminde hem anne hem de bebek için bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların en başında ise ilk 3 ve 4. Ayda olan sorunlar gelmektedir. Yani en zorlu olan süreç ilk aylar olabilmektedir. Bebeğiniz bu aylar içerisinde gaz sorunu yaşayabilir. Bu durum bazı bebeklerde kolik de olabilir.

Gaz sorununa bazı çözümler geliştirmek de mümkün olan bir şeydir. Öncelikle gaz sorunu için yemek zamanı önem taşımaktadır. Az yemek ya da çok fazla yemek yedirmek bebeğin gaz sorununu ortaya çıkarabilir. Dozunda yemek yedirmeli ve yemekten sonra da gazını çıkarmayı ihmal etmemelisiniz. Bu durum genel olarak gaz sorununa yol açabilmektedir. O yüzden yemek yedirirken ve yemek yedirdikten sonra olan süreç bir hayli önem taşımaktadır. Bir de masaj yöntemi vardır. Bebeğiniz gaz sorunu yaşıyor ise karnına ve sırtına küçük dokunuşlar ile masaj yapabilirsiniz.

Sürekli olan bir gaz sancısı ya da gaz sorunu var ise bu durumda kimyon, rezene çayı ya da papatya çayı da tüketebilirsiniz. Bu bağlamda emzirme döneminde olduğunuz için bebeğiniz de rahatlamış olacaktır. Bunların yanı sıra bazı ilaçlar da kullanabilirsiniz. Tabii ki çok fazla zor durumda kalırsanız doktorlar o zaman ilaç önerebilmektedir.

Bu dönem içerisinde dikkat edeceğiniz ve tüketmemeniz gereken besinler de bulunmaktadır. Bu besinleri tüketmemek de bir hayli yardımcı olacak olan çözümler arasındadır. Özellikle baharatlı ve yağlı yiyecekler bu konuda uzak durmanız gereken besinler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra kafein ve sigara, alkol tüketimi de bir hayli uzak durulması gereken şeyler arasındadır.

Bebeğinizin rahat giyinmesi ve rahat hissetmesi de bir hayli önemli olan bir konudur. Son olarak banyo da bebeği rahatlatan bir başka etmendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.